Tiltakozás a Gyurcsány Ferenc elleni koncepciós eljárás miatt

Quoted post


Vendég

#2304 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kertész Ákos

2011-09-17 19:38

#2300: Mátyás - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kertész Ákos

Jó, hát ennyit tudsz. Többet  nem is vártam tőled.  Amúgy pedig  Kertész Ákos volt az, aki mocskolt bennünket, magyarokat (téged ezek szerint nem és ennek csak az előbbiekben tárgyalt logikai magyarázatai lehetségesek csak!)  és te voltál az, aki ezt az undorító mocskolódást magyarázni próbálta, szokásotok szerint.  Ez az egész már annyira védhetetlen, hogy még a szélsőséges 168 Óra Mesterházy Ákosa is azt írta, hogy

"Akárhogy is, ez a szöveg szégyentelen és védhetetlen. Rosszul teszi, aki védeni akarja. Kertészt úgy kellett volna megvédeni, hogy valaki a saját politikai oldalán időben és szelíden rászól: ne csináld! Vagy nem szólt senki, vagy Kertészből már hiányzik a belátóképesség. A következményeket látjuk, a szolidaritásnak hitt hallgatást én inkább lapításnak tartom. Bizonyos szempontból most sajnos volna okunk lapítani. Kicsit jobb lenne a helyzet, ha Kertész Ákos legalább annyit mondana: bocsánat."

http://www.168ora.hu/velemeny/ennyi-kertesz-akos-amerikai-nepszava-nyilt-level-81922.html

Válaszok

Mátyás

#2317 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kertész Ákos

2011-09-17 20:04:31

#2304: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kertész Ákos

"Nem tudom, hogy jutott idáig Kertész Ákos, de azt gyanítom, olyan kiábrándítónak, kétségbeejtőnek és kilátástalannak tartja a helyzetet, hogy nincs tekintettel már semmire és senkire. Önmagára sem. Olyan ez a szörnyű szöveg, mintha nem ő írta volna, hanem önazonos, de labilis és kontroll nélküli írótársa: az idegrendszer. Mintha körbeforogna vele a fékevesztett indulat, mintha mindegy lenne már, hogy valamennyiünket beterít ez a szétspriccelt undor, düh és elkeseredés.

Akárhogy is, ez a szöveg szégyentelen és védhetetlen. Rosszul teszi, aki védeni akarja. Kertészt úgy kellett volna megvédeni, hogy valaki a saját politikai oldalán időben és szelíden rászól: ne csináld! Vagy nem szólt senki, vagy Kertészből már hiányzik a belátóképesség. A következményeket látjuk, a szolidaritásnak hitt hallgatást én inkább lapításnak tartom. Bizonyos szempontból most sajnos volna okunk lapítani. Kicsit jobb lenne a helyzet, ha Kertész Ákos legalább annyit mondana: bocsánat."

 

Így egy kicsit árnyaltabb.

"Nem tudom, hogy jutott idáig Kertész Ákos, de azt gyanítom, olyan kiábrándítónak, kétségbeejtőnek és kilátástalannak tartja a helyzetet, hogy nincs tekintettel már semmire és senkire. Önmagára sem"

Én is elkeseredett vagyok. Lehet, hogy neked nagyon jó, mert közel vagy a tűzhöz, és nagyon frankón melegítenek. Most is csak az idézet felét emelted be. Az a baj, hogy egyre több az elkeseredett ember.  Most tutira "jobban élnek, mint 4 éve."

Vagy nem, de az biztos!

Mátyás

#2318 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kertész Ákos

2011-09-17 20:11:58

#2304: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kertész Ákos

És ugyan azon az oldalon hozzászólás!

"mremete

2011-09-10 05:34:25   #54

Ezt Ady irta, most akkor o is kerjen elnezest???

"Pimasz, szép arccal látszik, hogy akar,
De közben búsan lekönyököl,
Nyög, sír, ez az én fajtám, a magyar.

Olykor utálom, néha szeretem:
Ennyi emberséges bánatot
Nem adott volna más fajta nekem."

Ezt is Ady irta:

Mikor fogunk már összefogni?
Mikor mondunk már egy nagyot,
Mi, elnyomottak, összetörtek,
Magyarok és nem-magyarok?

Meddig lesz még úr a betyárság
És pulyahad mi, milliók?
Magyarország népe meddig lesz
Kalitkás seregély-fiók?

Bús koldusok Magyarországa,
Ma se hitünk, se kenyerünk.
Holnap már minden a mienk lesz,
Hogyha akarunk, ha merünk."

Ezeket a sorokat Ady 1908-ban irta!!! Azota eltelt 103 ev, es kb ugyanott tartunk mint akkor.
Erre probal ravilagitani Kertész Ákos.
Ezert kerjen elnezest???

Nezzunk mar magunkba emberek!!!"

 

Ne csak azt lásd, amit akarsz. Van más vélemény is.