Az akác legyen hungarikum!

Quoted post

bpetya75

#4753 Re: Akácméz akác nélkül?... (Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: )

2014-04-22 10:39

#4738: ifjpalyizoltan - Akácméz akác nélkül?... (Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: )

Kedves Zoltán!

Azt hiszem, teljesen máshogy látjuk az alapszituációt. Én a magam részéről teljes mértékben kizártnak tartom, hogy az EU az akác kiirtására kötelezné Magyarországot. Nem azért, mert gazdasági érdekeik mentén ne telne ki tőlük egy efféle akció, hanem azért, mert piszkosul nem lenne gazdaságos a dolog. Az ár/érték arányból az árnak szerintem még a nagyságrendjét sem tudjuk igazán belőni, és az "érték" is erősen kérdéses számomra. Az erdőtelepítés uniós támogatása épp az ország mezőgazdasági potenciáljának csökkentését célozza. Az akácosok eszetlen kipusztítása viszont, ha nem is mindenhol, de számos helyen ezzel ellentétes hatást eredményezne.

Szaporítóanyag: Az unió nem tilthatja meg, hogy az országon belül kereskedjünk vele. Erről nem is esett szó eddig, kizárólag exportról/importról. Azt nem tudtam, hogy a szaporítóanyag kereskedelem nem elsősorban az unióba irányul, ezek szerint ez a kérdés marginális.

Válaszok

ifjpalyizoltan

#4755 Egyetértünk (Re: Re: Akácméz akác nélkül?... (Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ))

2014-04-22 10:47:17

#4753: bpetya75 - Re: Akácméz akác nélkül?... (Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ) 

Kedves bpetya75!

 

Teljes mértékben egyetértünk.

 

Én sem gondolom, hogy az EU vagy akár hazánk hivatalai kiirtathatják az akácot és ezzel a gazdálkodói szabadságot.

 

Üdv az erdésznek - üdv az erdőnek!

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök

a Kárpát-medence őshonos fásszárú növényfajainak szószólója

 

U.i.: Elmentem ebédelni...