Az akác legyen hungarikum!

Quoted post

LengyelAttila

#4741 Re: Szaporítóanyag (Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: )

2014-04-22 09:34

#4733: ifjpalyizoltan - Szaporítóanyag (Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: )

Tisztelt Pályi Úr!

 

Amennyiben Ön is tisztában van azzal, hogy az akác kereskedelmének korlátozása csak a szaporítóanyag exportját fogja érinteni, feltételezem, egyetért azzal a nézettel is, hogy a faanyaggal és a mézzel való keresekedelem zavartalanul működik majd tovább. Ebben az esetben viszont nincs mitől félniük a gazdálkodóknak sem, nem igaz?

 

LA

Válaszok

ifjpalyizoltan

#4746 Hol írtam?... (Re: Re: Szaporítóanyag (Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ))

2014-04-22 10:08:00

#4741: LengyelAttila - Re: Szaporítóanyag (Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ) 

Tisztelt Lengyel Attila botanikus?

 

Köszönöm visszajelzését!

 

Hol írtam én olyat, hogy "az akác kereskedelmének korlátozása csak a szaporítóanyag exportját fogja érinteni"?

 

Még egyszer. Az EU rendelettervezete éppen hogy nem a kereskedelem korlátozására van kihegyezve! A kereskedelmi korlátozásnak a rendelet mostani szövegváltozata alapján csak azon fajoknál van értelme, melyek még nem jelentek meg az EU területén.

 

Az EU rendelet fő célja egyes fajok jelenlétének a teljes korlátozása! Ebbe a letális - halált okozó! - korlátozás is belefér a normaszöveg szerint.

 

Kérdezem, vajon egy ekkora gazdásági jelentőséggel bíró fafajt, mint a fehér akác is egy kalap alá kell venni az amerikai mókussal, az amerikai hóddal vagy a mosómedvével?

 

Üdvözlettel!

 

a Kezdeményező

egy nyírségi erdőmérnök