Az akác legyen hungarikum!

Quoted post


Vendég

#409

2014-04-05 11:40

Elolvastam az Ön írását. Én nem vagyok "szakmabeli", de abban amit ír, szinte nyomon követhető, hogy itt nem kimondottan az akácról szól a történet, mert ezen az alapon sok más - kevésbé hasznos - fajtát is elővehettek volna. A "Natura 2000" szintén csak arra szolgál, hogy apránként a földeket leértéktelenítsék - mert ahol hasznosan nem lehet árút termelni, az értéktelen terület - és így olcsón külföldi kézbe lehet adni. Ha már felvásárolták, akkor nem lepődnék meg azon, hogy ezek a törvények érdekes módon megváltoznak és ismét lehet haszonnal megművelni. Ez csupán egy támadás része, hogy a területeket meg lehessen olcsón szerezni. Nem akarok én rémtörténeteket felvázolni, de ez is olyan trükk, amilyen a libamáj elleni fellépés volt. A franciák gyorsan kijelentették, hogy náluk a liba tömés az nemzeti tradíció és azt nem lehet megkérdőjelezni. Mivel ebben komoly versenytársaknak számítottunk, a piacon vagy egy árverseny dönthet, vagy az ellenfelet el kell tüntetni. Az árverseny nem jó, mert akkor kevesebb a haszon. (Ez csak egy elképzelés, mert nem tudom bizonyítani!!!) A Francia Libamáj Szövetség létrehoz egy "független" állatvédő egyesületet, amit keményen pénzel és megbízza őket, hogy nézzenek körül egy picit. Náluk nem! mert ők finanszírozzák ezt a trükköt, de az ellenfélnél bátran és gyűjtsenek be minden olan bizonyítékot, amivel lejárató kampányba lehet kezdeni. Ez szépen titokban egy-két helyen megtörtént, filmekkel dokumentálva, hogy itt milyen állatkínzó módon tömik a libákat és már el is indult a hadjárat, ami itt nálunk sok embert tett tönkre és milliárdos károkat okozott a mezőgazdaságnak. A piacért itt kőkemény harc folyik és azok, akik ezt a háttérből irányítják egyáltalán nem törődnek azzal, hogy ez hány ember életét teszi majd tönkre. Azért kíváncsi lennék, hogy ha ez az akácos rendelet megszületik, akkor a Franciáknál és a Németeknél is olyan kitartással fogják ellenőrizni, hogy hány akácfa van az országban? Vagy pl. Svájc kimarad ebből, mert nem EU-s tagország? Szóval itt bármilyen szakmai érv csak pusztába kiáltott szó a gazdasági háborúval szemben.

Válaszok

Julianna

#419 Re:

2014-04-07 19:12:23

#409: -

Ezzel az irással teljesen egyetértek, megegyezik a saját véleményemmel!!!