Rovásírást az alaptantervbe!

Quoted post

vorosokt

#24

2014-02-19 20:12

Én idén érettségizek, szóval már lekéstem róla, de örültem volna ha nekünk is tanítják, de mivel nem történt meg, így autodidakta módon tanultam meg elsőként az osztályomban, 6 ember követett ebben a 24-ből.

Válaszok

Aranyember

#34 Re: Könnyedén megtanulható a rovásírás

2014-08-03 08:48:11

#24: vorosokt -

Üdv,  Gábor vagyok,  és  szeretnélek biztatni, hogy tanuld csak meg  azt a rovásírást, nem nehéz,   ajánlanék hozzá egy könyvet, ami segít értelmezni az egyes rovásjeleket, hogy képtársítással könnyebben sikerüljön: a könyv:

"Kerek a  világ Rovással"

Nagyon jó képek vannak benne,  egyik irásjelhez  mondjuk én más értelmezést adnék és adok is,  éspedig

a "NY"  értékű rovásjelhez:  Rovásként D-nek néz ki,  jelentése pedig "ny", ennek okán  hogy mindkettő ott legyen az értelmezésnél a képi emlékezetben, én ezért a "dinnye" képét társítom a rovásjelhez.

Talán te is ismersz olyan írásoktató könyvecskéket, kiadványokat, amik az egyes  latin betükhöz  ad képi társításokat, hogy könnyebben  lehessen megtanulni az egyes írásjeleket, igy például a "B2 betűhöz a banán, a C betűhöz a citrom, stb, Hát a Rovásjelekhez is ilyen képkészlet lett társítva.