Rovásírást az alaptantervbe!

Quoted post


Anonymous

#18 Re: Együtt mindenre képesek vagyunk!

2014-02-13 06:56

#15: Gábor Molnár - Együtt mindenre képesek vagyunk!

Sok negatív kommentet kaptam,sok negatív kritikát kaptam és sokan próbáltak az ellen tenni,hogy ez ne sikerüljön nekem!

Na most akkor közös, vagy a saját egoista, "nekem sikerüljön" a lényeg. Valóban volt itt elég sok jogos érvekkel alátámaszotott, kezdeményezést ellenző hozzászólás, ami törlésre került. Ez bizony tisztességtelen.

Már nagyon unom ezt a "harcos" politizálást, van "rezsiharc", most már van rovásírás harc is, aminek valljuk be semmi értelme, mert egyelőre az iskoláknak az sem sikerül, hogy normálisan megtanítsák írni, olvasni, számolni a gyerekeket. Az ország fele úgy kerül ki az álatlánosból, hogy funkcionális analfabéta, nem érti, amit olvas, nem tud leírni egyetlen mondatot helyesírási hiba nélkül.

Inkább azért kéne harcolni, ha már ennyire harcosnak érzi magát, hogy ne legyünk több millió funkcionális analfabéta országa.

Ez a kezdeményezés pont akkora baromság, mintha Egyiptomban nekiállnának hieroglifa vésést tanítani az általános iskolákban.

 

Válaszok


Vendég

#19 Re: Re: Együtt mindenre képesek vagyunk!

2014-02-13 07:41:38

Burai Árpád

#45 Re: Re: Együtt mindenre képesek vagyunk!

2014-09-28 12:06:30

#18: - Re: Együtt mindenre képesek vagyunk! 

Inkább azért kéne harcolni, ha már ennyire harcosnak érzi magát, hogy ne legyünk több millió funkcionális analfabéta országa. "

Ugyanarról van szó. Rovást könnyebb megtanulni, tanítani. Pusztán a  tények alapján. Nem harcolni kell, olvasni, látni, tapasztalni. Mint egyik hozzászóló írta, 1 hónap alatt megtanulta. Akkor miről is beszélünk? Amennyiben utánaolvasunk, csak a pszihológiai oldaláról nézve, a tanulási képességet is fejleszti. Teljesebb látásmódot ad, stb. 

 

Badó Ferenc

#51 Re: Re: Együtt mindenre képesek vagyunk!

2015-01-24 11:09:07

#18: - Re: Együtt mindenre képesek vagyunk! 

 anonymous  Te egy igazi hülye liberális vagy még a nevedet sem tudod vállalni.

Szűcs Sándor

#53 Re: Re: Együtt mindenre képesek vagyunk!

2015-05-20 09:04:45

#18: - Re: Együtt mindenre képesek vagyunk! 

 Nagyon elvitte az agyadat a 21. század vagy a magyar elleneség erősen érezhető a mondataidban.  Esetleg mind a kettő?!