Tiltakozás a Gyurcsány Ferenc elleni koncepciós eljárás miatt
Quoted post
CSAK A JOBBIK! |
#15030 CSAK A JOBBIK!!!2013-05-19 16:19#15029: Le a DK-s fasisztákkal! - Akkor be fog tenni,kékszarfejű mocsokrata! :-) |
Válaszok
Vendég |
#15031 ÖRÖMHÍR! :-)))))))))))2013-05-19 18:27:06#15030: CSAK A JOBBIK! - CSAK A JOBBIK!!! 2013-05-19. 16:53 Szíria Tel-Avivra irányította rakétarendszerét - újabb zsidó provokáció esetén Aszad elnök kiadja a tűzparancsot
Készenlétbe helyezte legfejlettebb rakétarendszerét a szíriai kormány azzal az utasítással, hogy Tel-Avivra kell csapást mérni, ha Izrael újabb támadást hajt végre Szíriában - írta izraeli katonai forrásokat idézve a The Sunday Times.
A tekintélyes konzervatív vasárnapi brit lap értesülései szerint felderítő műholdak észlelték, amint a szíriai hadsereg előkészíti a Tisrin típusú föld-föld rakétaütegeket. Fejszál Mekdad szíriai külügyminiszter-helyettes a minap hadüzenetnek minősítette a Szíriában végrehajtott izraeli légicsapásokat, amelyek elsősorban rakétafejlesztési létesítmények, illetve a libanoni Hezbollah szervezetnek szánt iráni rakétaszállítmányok ellen irányultak. A The Sunday Times által idézett izraeli védelmi szakértők szerint újabb izraeli légitámadás esetén Bassár el-Aszad szíriai elnöknek a megtorló válaszcsapáson kívül nemigen marad más lehetősége.
Uzi Rubin, Izrael első számú rakétaszakértője a brit lapnak elmondta: a Tisrin rakéták rendkívül pontosak, és súlyos károkat okozhatnak. Rubin szerint Szíriának jelentős készlete van ebből a rakétatípusból.
A szakértő szerint szíriai támadás esetén leállna a polgári légiközlekedés Izraelben, még akkor is, ha a rakéták nem közvetlenül a legnagyobb izraeli nemzetközi repülőtérre, a tel-avivi Ben Gurionra csapódnának be.
A The Sunday Times - amelynek hagyományosan megbízható hírforrásai vannak izraeli katonai, biztonságpolitikai és hírszerzési körökben - két héttel ezelőtt olyan értesülést közölt, hogy Izrael Törökországgal és arab országokkal közösen építene ki rakétavédelmi rendszert, bár nem elsősorban Szíriával, hanem Iránnal szemben. A brit lap forrásai szerint az összetett rendszer kifejlesztésében Izrael és Törökország mellett Szaúd-Arábia, Jordánia és az Egyesült Arab Emírségek venne részt.
Az Egyesült Államok által pártolt és szorgalmazott terv alapján az izraeli, török és arab katonai szakértők közös parancsnoki és ellenőrző központokban dolgoznának együtt. Izrael emellett valós idejű információszolgáltatást kapna a szaúdi és az emírségekbeli katonai radarállomásoktól, viszonzásképpen pedig hozzáférést engedne a partnerországoknak a magasan fejlett izraeli rakétaelhárító rendszerekhez és korai riasztásra kifejlesztett radarállomásainak adataihoz - írta május elején a brit lap.
(MTI)
Fissítés: Binjámin Netanjáhu nem tart, míg az izraeli hadsereg szóvivője nem tud a Tel-Avivra irányzott szíriai rakétákról
Binjámin Netanjáhu miniszterelnök a kormány mai ülésén reagált arra hírre, miszerint Szíria föld-föld rakétákat irányzott volna Tel-Avivra, és csapást mér a zsidó nagyvárosra, ha Izrael ismét megtámadja az arab ország területét. Az izraeli hadsereg szóvivője viszont nem tartja hitelesnek a névtelenül nyilatkozó személytől származó értesülést.
A The Sunday Times című londoni lap - amint arról portálunk is beszámolt - mai híre szerint Basár el-Ászád szíriai elnök utasítást adott hadseregének, hogy irányozzon Tisrín típusú föld-föld rakétákat Tel-Avivra, s abban az esetben, ha Izrael ismét támadást hajt végre a polgárháborúban álló szomszédos arab ország területe ellen, mérjen pusztító ellencsapást a zsidó nagyvárosra. A londoni újság meg nem nevezett "biztonsági forrás" információjára hivatkozva közölte a fenti hírt, amire izraeli részről rögtön reagált Binjámin Netanjáhu miniszterelnök és az izraeli hadsereg szóvivője.
Binjámin Netanjáhu az izraeli kormány vasárnapi ülésén a Tel-Avira irányított szíriai rakétákról szóló hírre reagálva kijelentette: kormánya továbbra is Izrael állam és az izraeli nép biztonságát tartja szem előtt, s ezért minden eszközzel megakadályozza a modern fegyverek átjátszását Szíriából a libanoni Hizbulláh sí'ita és más "terrorszervezetnek", írja a Válláh!Hádásot hírportál. Mint ismert, az izraeli légierő harci gépei néhány nappal ezelőtt azzal a megindokolással támadtak Damaszkuszhoz közeli célpontokat, hogy ott a Hizbulláhnak szánt iráni rakétákat tároltak.
Joáv Mordeháj vezérezredes, az izraeli hadsereg szóvivője a másik ismertebb személy, aki eddig reagált a londoni újságban napvilágot látott állításra. a Tel-Avivra irányzott és állítólag készenléti állapotba helyezett szíriai rakétákról szóló hírre reagálva ezt írja: "A londoni The Sunday Times meg nem nevezett biztonsági tényezőre hivatkozik. Fogalmam nincs, kiről van szó, de az elmúlt két esztendő folyamán azt azért megtanulhattam, hogy fenntartásokkal kell kezelni az ilyen jellegű, valamilyen célt szolgáló hivatkozásokat, idézéseket. Mivel ismerem a titkosszolgálatnak (az ÁMÁN izraeli katonai titkosszolgálatról van szó - H. J.) a szíriai eseményekre vonatkozó álláspontját, az említett hivatkozást nem tartom hitelesnek, sőt inkább cáfolhatónak mondanám", vélekedik Facebook-oldalán Joáv Mordeháj, az izraeli hadsereg szóvivője
|
Tiltakozás az isaszegi szénhidrogén kutatófúrás ellen
Taylor Swift elmaradt Bécsi Eras Tour koncertjét hozzuk Magyarországra!
Mentsük meg a Rómait az árvizektől
Van valami, amit meg akar változtatni?
A változást sosem azok indítják el, akik csendben maradnak. A petíció szerzője kiállt mellette és cselekedett. Ön is ugyanezt fogja tenni? Indítson egy társadalmi mozgalmat egy petíció létrehozásával.
Kezdje el saját petíciójátTovábbi petíciók, amik érdekelhetik
„NEC-prevenciós alapkezelés – Noel irányelv”
5494 Létrehozva: 2025-05-29
Duchenne-gyermekek életminőségéért – Kérjük a Duvyzat támogatását!
3691 Létrehozva: 2025-06-09
"A gluténmentes is legyen megfizethető!"
3364 Létrehozva: 2025-06-06
PamKutya koncert
2157 Létrehozva: 2025-06-09
OG Fluor koncert
3996 Létrehozva: 2025-05-14
Tiltakozzunk a HUN-REN - egykori MTA - Kutatóhálózat egységének megőrzéséért!
457 Létrehozva: 2025-06-19
Vegán Kinder tojást szeretnének a tejfehérje allergiások!
419 Létrehozva: 2025-06-17
Dr Bíró Attiláért és a Jászságért.
265 Létrehozva: 2025-05-25
Legyen elérhető a Biedronka applikáció magyar telefonszámokra is! | Udostępnij aplikację Biedronka także dla węgierskich numerów telefonów!
235 Létrehozva: 2025-05-22
Tegyünk az online gyűlölet ellen!
169 Létrehozva: 2025-05-31
Hozzák vissza a Lift üdítőitalt Magyarországra!
252 Létrehozva: 2024-11-25
EL A KEZEKKEL A NAP ÉLTETŐ ENERGIÁITÓL! Titkos kísérletek ne veszélyeztessék életünket és jövőnket! Mondjunk együtt nemet erre a rendkívüli felelötlen és kockázatos beavatkozásra!
202 Létrehozva: 2025-04-30
Balatonkenese csendrendelet módosítás iránti kérelem
115 Létrehozva: 2025-06-06
Petíció a Kertész Utcai Tagóvoda Katica csoportjában tervezett személyi változások visszavonásáért
110 Létrehozva: 2025-05-24
Petició a " virtuális autizmus" kifejezès kàros hasznàlata ellen- az autizmus spektrumzavarral èlő gyermekek vèdelmèben
105 Létrehozva: 2025-06-07
Kulturális dolgozók kiállása a véleményszabadság mellett, az “ellehetetlenítési” törvény ellen
134 Létrehozva: 2025-05-20
Petíció a Kelemen Béla utcai lakópark építése ügyében
86 Létrehozva: 2025-06-05
Petíció az Aquincumi rét közparkosítása ellen
73 Létrehozva: 2025-05-22
Együtt Kőbányáért.
68 Létrehozva: 2025-05-23
Tartsuk Csíkszeredában a Drakula-parkot!
65 Létrehozva: 2025-06-04