A közoktatásért!

A karaván halad

/ #184 Re: Re: Re: Re: Re: Fordítva bekötött pedagógus

2013-01-26 20:25

#182: Elkeseredett - Re: Re: Re: Re: Fordítva bekötött pedagógus

Kitöltöd a papírt.

Ha én lennék az iskola igazgatója, akkor összegyűjteném ezeket a tanár által aláírt papírokat, és a gondnoktól beküldeném a tankerközbe. Ahol nincs helyileg tankerületi iroda? Gondolod, hogy beutazik a ped. és vissza? Nem.

A pénz a számlára érkezett eddig. Kényelmes volt, igaz.

 

Most gondolom az átállás miatt és a nyögdécselések miatt is bonyolultnak tűnik.

Feltételezem, azzal, hogy megszűnt az intézmények önálló gazdálkodása, 3 hét alatt nem működik olajozottan.

Feltételezem, az állam, amely fizet, kíváncsi arra, hogy mire! :) Nem mellesleg, ahhoz képest, hogy azzal ijesztegették a pedagógusokat, hogy fizetést nem kapnak, ez ahhoz képest tűrhető...egyelőre.

Nekem az a véleményem, hogy hatalmas volt a káosz, az összevisszaság, és a rendetlenség pénzügyi téren. Ellenőrzés nuku. Illetve az önk.pénzügyekért felelőse volt az isten."Most melyik rublikába kerüljön az összeg?"

Tudod, ha rendben és törvényesen működött volna sok minden, akkor ma az átállás sem lenne ilyen felemás.

Gondolj bele, egy hónapja sincs a fenntartóváltásnak. Maga az önkormányzati rendszer is állami volt valamilyen szinten....Papíron.

Az igazgatóknak pénzek felett kellett gazdálkodniuk, pedig nem voltak pénzügyi szakemberek.

Nem rossz az, ha a pénztárnál fizetnek!  :)

Hetente 2 napot jelöltek ki? Én emlékszem, amikor a túlórapénzt 2 hónap múlva fizették ki.

 

"És most majd minden más lesz?"

Remélem nem: a tanító, a tanár nem lesz más. :) Teszi a dolgát, mint eddig. Ez nem megalkuvás. Ez felelősség.

Nem tudnád idemásolni a szöveget, amire mostanában esküsznek a pedagógusok a dipl. átvételekor?

Kíváncsi lennék rá.

Ez nem szívatás. Nem találom a neten.