A Magyar Holokauszt-2014 Emlékbizottság részére

G.Freeman

/ #57 #55 Magyargyulolet

2013-01-22 04:31

Először egy sokkal de sokkal hosszabb szösszenetet gondoltam ki. De mikor vagy 3. alkalommal is elolvastam eme remek szösszenetet, rádöbbentem hogy annyi de annyi freudi elszólás van benne az elfojtott vagy el nem fojtott düh miatt a mi a havi vagy éves appanázs megvonása okozott, hogy inkább csak lefordítanám erről a fura félmagyar nyelvőr Magyarra.
Tehát:

„...ha a helyzet nem valtozik Magyarorszagon es a MAGYARGYULOLET nem lesz gyokerestul kitepve, eltiporva, megsemmisitve, ...”

Ez Magyarul így hangzik:
"Ha Magyarországon nem változik a szitu és a Magyar embereket nem gyűlölik kellőképpen, nem lesznek eltaposva, eltiporva, megsemmisítve..."

Igen tudom hogy az eredeti mondat nem eddig tart, de ez a rész az ami annyira freudi hogy az már szinte nevetséges. Bámulatos hogy néha a düh mennyire kifordít egyes embereket önmagukból.
Segítek a pontos fogalmazásban oké? Tehát helyesen eredetileg ezt akarta leírni kedves hozzászóló:
„... ha a helyzet nem változik Magyarországon és a Magyarok gyűlölete nem lesz gyökerestül kitépve, eltiporva, megsemmisítve...”

Ugye mennyire másképpen hangzik?

Tisztelettel: Egy írástudó(?).