Rokkantvadászat...

Kis dinó

/ #324 Én még nyugdíjatsem kapok:( (ami most jó,mert nincs mit elvenni)

2012-03-10 16:04

35 éves vagyok,értelmi fogyatékos(oxigén hiánnyal születtem).Nemtudttam sehol elhejezkedni.Kiemelt családipotlékot kaptam és a mai napig is azt kapom 20300 ft.18 évessen beadtuk a leszázalékolásomra papírokat,megállapították,hogy 67%-kos a fogyatékoságom,DE mivel nincs jogviszonyom nem vagyok jogosult a rokkantnyugdíjra.10 hónapja sikerült bejutnom egy fogyatékkal élök napköziébe,akik ki helyeztek dolgozni 6 órába itt keresek netó 45000 ft.-ot,ez összevonva nemolyan rossz!De most a szüleim mivel nincs munkahelyük (velük élek a betegségem miatt) (55 és 59 évessek)összesen 49000 ft.-ból élnek,már nekem kell kisegíteni őket.Szívessen segítek,de milenne velük,ha nekem családom lenne?Ők szégyenlik,hogy közel 40 év munka után a FOGYATÉKOS FIUKRA VANNAK SZORULVA,normális esetben nekik kellene segíteni, ahogy tették is mig volt munkahelyük (még közmunkárasem hivják őket,pedig menének).Igaz,hogy azt mondják, 47000 ft.-ból jól meglehet élni,csak 30000 ft. a rezsi,marad 17000 ft.két emberre,30 napra (okossak).Azt is tudom nagyon sokan vannak ebben a helyzetben.Szivessen fogadok kommenteket,javaslatokat.