Komárom "Pro Urbe" díjat Imre bácsinak!


Vendég

/ #87

2012-03-04 20:47

Pro Urbe díjat Imrebácsinak!
Szívesen javaslom én is Imre bácsit ! ( mindenki Imikéjét) én 48 éve „ismerem de idéző jelben írhatom ezt mert valójában csak látjuk ahogy rója Komárom utcáit az én emlékezetemben immár 48 éve. Néha seprűvel a kezében mint (kivont kard ),hadban állva már régóta cigaretta csikkel.
Máskor kis kézi kocsi húzva . Még emlékszem régről aktívabb korában a Komáromi Vasbolt és Keravill, műszaki üzlet legolcsóbb kézi fuvarosa volt .Ami a kis kocsijára ráfért mindent szállított,
lehetett az bármilyen vaskályha, vagy értékes műszaki cikk. Igaz volt úgy hogy késő estére ért a címre, de nem azért mert elfelejtette a szállítást nem bizony ő vitt fuvart vidékre is pl: Ács, Igmánd
de gondolom láthatták Bana ,Bábolna településen is . Ma már egy sokkal rohanóbb világot élünk,
mindent azonnal szeretnénk megkapni nincs időnk várni. Várni az Imrebácsit hogyha az esti szürkületbe is de megérkezett a reggel megvásárolt kályhája és miután kifizettük az 50-ft
fuvar díjat , még megvártuk hogy Imibácsi elmeséli ma merre járt. Ne hagyjuk hogy eltűnjenek
ezek az emlékek , mert az emlékek éltetnek mindannyiunkat . Isten éltessen Imibácsi.