Magyarország önrendelkezése és szuverenitása

Pogány

/ #4542 Re: Re: Pogány komám !!!

2012-02-09 08:08

#4533: fáj az igazság ? - Re: Pogány komám !!!

Az igazság nem az, amit ön feszeget, ebben biztos lehet! Továbbá én megpróbáltam megadni a tiszteletet azzal, hogy magázva szólítottam meg és nem minősítettem önt, ugyanis sem sógórnak, sem komának nem tekintem magát! Ebből látszik az értékrend megléte vagy hiány, amit otthonról, a szülőktől a családtól kell hozni. Önnek nem sikerült! A "sületlen" minősítést fenntartom, de azt nem önre ragasztottam, hanem a mondanivalójára, ami sajnos eléggé sületlen. Olyan dolgokat feszeget, ami csupán hangulatkeltésre való, semmi más lényegi mondanivalója nincsen. Rendkívül polkorrekt, cizelláltan megfogalmazott semmi, amelyre egy másik értékrend képviselői rendkívül nyitottak lennének. Sőt, hálásak is lennének, hogy jól odamondott a hazafiaknak. Azonban a "birka tömeg", aki a haza függetlenségéért kiállt és kiáll még, ahányszor csak kell, nem sértegethető ilyen alpári módon. Nem sértegethető, mert az az érték, amit képviselünk, a hazaszeretet eléggé ősi és világosan hordozza a pozitív értéket, míg a sajátjait eláruló, idegenekért rajongó, azokat feltétel nélkül kiszolgáló, csak a saját kicsinyes boldogulását féltő embertípus által megtestesített katyvasz, az egyértelműen nem érték, hanem egy destruktív ámokfutás, nem egyéb! Ezen a fórumon többségében a hazáért elköztelezettek gyűlünk össze, ezért nem értem, hogy ilyen sületlen hozzászólásokkal miért kell provokálni? Persze mégis csak értem én! Láttunk már ilyet, nem egyszer, de most nem kívánok erről egy újabb fejezetet nyitni. Azonban azt hiszem, ha akarja érti, ha nem akarja nem érti meg, hogy itt és most, a mi hétköznapjainkban két teljesen különböző világnézet csap össze. Az egyik tiszta és jó, ezt évezredek bizonyítják, és az emberiség történelmében - nemzettől függetlenül, a kezdeti iőktől fogva létezik - sokkal hosszabb ideig volt alapérték, mint a másik oldal szava. Ez az érték a hűség a sajátjainkhoz. Az ősember sem tűrte - feltehetőleg - az összeférhetetlenséget és az árulást! A másik világrend fiatal még, és pusztító, mint egy daganat. A pénz, a tőke, a globális világhatalom! Ezeket a szavakat tűzték zászlajukra azok, akik ebben az új világrendben érzik jól magukat. A baj, hogy ezeknek előbb az emberi viselkedés ősi normái által ott tornyosuló falat kellene előbb lebontaniuk és ez nem fog menni! Megmérettettek és könnyűnek találtattak ezek a gerinctelen senkiháziak, akiknek nem számít élet vagy halál, gyermeklét, semmi szépség és jó akkor, amikor a profit a tét! Nem folytatom tovább. Még csak annyit írok, hogy itt az idő, amikor ki-ki eldöntheti, hogy melyik értékrenben hisz, ugyanis hamarosan színt kell vallani az élet nagyszinpadán. Nagyon kérem, hogy ne provokáljon itt a továbbiakban! Erre itt nem vevő a többség, erről biztosíthatom. Ha mégis megteszi, nem kell megsértődni azon, ha valaki szót emel a provokáció ellen. Különösen nem kell nagyarcúan komázni és flegmáskodni!