A szociális ágazat megfelelő anyagi és erkölcsi elismerése


Vendég

/ #4 Re: Ez IS a baj a mai magyar egészségügyi és szociális ágazatban

2012-02-01 12:19

Javaslom" T.Hozzászóló nem lebecsülni a kórházi ápolónőket mert sajnos őket is "csak" a betegek esetleges köszönömje tarja még a pályán ... Viszont tudom ,hogy egy maroknyi csoportjuk akik 3000 aláírásos Petíciót adtak már át a NEMFI-ben s mentek az utcára az egészségügyi-, mentési- és szociális ágazat munkavállalóiért érted is ... ők sem becsültek le téged sőt ...Ha nem fogunk össze és nem változtatunk a hozzáállásunkon ,szemléletünkön egymásiránt is akkor nem várhatjuk a csodát ! Én dolgoztam idősek otthonában három évig és a munka sajnos nehéz és monoton és az elmúlás az amit mindenki vár közben a maga egyéniségét adva próbálja megfényesíteni a gondozottak életét és minden tiszteletem a kolléganőimé , de túl képzett voltam azt mondták amikor kihívtam a mentőt ,orvost mert egy lakó rosszul lett :( Szakmailag és emberileg és anyagilag is többre vágyik az az ápoló aki vissza megy kórházba de anyagilag ott sincs már semmi plussz ... viszont olyan feltételeknek kell megfelelni melyről talán nem is tudsz ...?

Egy biztos nem ilyen úton - egymás háttérbe szorításával - lesz elismert egyszer a hivatásunk ... hanem ha megmutatjuk mekkora erő és kincs a Magyar Ápolónő és Ápoló ma Magyarországon dolgozzon bármely ágazatban ! és ha mindenkori döntéshozók nem döbbennnek rá ,hogyha nem  történik azonnal béremelés akkor külföldre mennek vagy teljesen el a pályáról :(

Üdv egy 25 éve Ápolónő:)