Gyermekeink jogaiért


Vendég

/ #189

2016-03-13 15:00

Az orszagban 3. csoportkent lett teremtve autista fejlesztes Pecsen, 1990-ben. Fiam 16 evesen kikerult a kepzesbol, iden 31 eves lesz. Nincs napkozi, nincs tovabbi fejlesztes, nincs lakootthon, nincs szakkepzett pszichologus, aki autista szakerto. Tokeletes nyomorban eltunk, elek az apolasi dijjal. 3 even belul a nyugdijam 27 ezer Ft lesz,ertekelve a tobb evtizedes 24 oras munkamat. Semmit, soha fizetes mentesen nem kaptam, se jutalmat, se nyaralast, semmit. Nincs szabadnap. Az allamnak tobb tizmillio Ft-t megtakaritottam, mert nem adtam a 3 fiamat allami gondozasba. Megalazo a cserbenhagyas. 62 eves leszek, a leheto legjobb elhelyezest szeretnem a fiamnak megteremteni, nem tomegszallason, ahol alkoholista leepult emberek kinoznak, 10 fos lakootthoni ellatast megerdemli az onhibajan kivul minden kiszolgaltatott ember. A valasunk utan, a fiam 18 eves koratol az apanak soha semmi fele kotelezettsege nem volt az autista fia fele. Erre nem szolitja fel a torveny. Dobbenetes, hogy semmi felelosseget nem kell vallalnia.