Mentsük meg a naposcsibéket az élve ledarálástól!


Vendég

/ #240

2015-06-29 21:48

Én is tartok kakasokat, rengeteg támadás ér. Hiába vagyok vidéken az ide költöző volt pesti emberek feljelentik azt, aki állatot, főleg kakast tart. Már az állásom és az egészség is emiatt veszélybe került. Nem értem, miért engedik ezt a hatóságok, hiszen Magyarország mezőgazdasági ország, csak ebből tudna az ország megélni. De ha valaki megpróbál a mezőgazdaságból megélni, vagy kiegészíteni a jövedelmét, akkor kérdőre vonják, kiközösítik, mért nem él úgy, mint a többi ember. Úgyanakkor mezőgazdasági termékek árai az egekbe szöktek, a gyerekek nagy része éhezik. Ennek ellenére, olyan szabályok és törvények vannak, amelyek ellehetetlenítik azokat az embereket, akik mezőgazdasági tevékenységet szeretnének folytatni. Kakast nem akarnak tartani, mert az újgazdagok leköltöznek vidékre és feljelentik az állatartókat. Az autók zaja nem zavarja őket, de a vidék hangja igen! Amíg a városi ember fogja a szabályokat osztani vidéken, addig a mezőgazdaság nem tud fejlődni, a biogazdaság pedig főleg nem. Inkább visszaszorul és élményparkokká alkítják a termőföldeket és lakóparkokká. Ők úgy is meg tudják venni a drága élelmiszert.
A kiskakasok kegyetlen halála biztosítja az újdazdagok gontalan és kellemes életét.