Kegyelmet a börtönbüntetésre ítélt Móricz József népművésznek!


Vendég

/ #22

2015-01-04 13:26

unokás
Sajnos én is megtapasztaltam, hogy a bíró csak azt hallja meg, amit akar, csak azt olvassa el, amit akar, hogy elfogultságát még a legnyilvánvalób esetben is csak akkor mondják ki, ha ezt ő maga is elismeri, hogy azt sem tudja, ami köztudomású stb. Ráadásul az álatalunk kifogott bíró így hozott ítéletet egy kisgyermek ügyében, amivel teljesen tönkretette- Ez ma már tény. De bocsánatot kérni tőle biztosan nem fog. Egy európai országban a bíróságnak valóban függetlennek kell lennie,de nem jó, hogy élet és halál urai, mert nem csak emberek, hanem, mint a legutóbb a budapesti jogi karról megjlent hírek bizonyítják, újgazdag, gátlástalan alakok is vannak közöttük szép számmal. Ezt egyetemista koromban is megtapasztaltam. Hazánkban azért van annyi bűncselekmény, mert az igazságszolgáltás jó esetben úgy működik, ahogyan Fleck Zotán jogszociológus leírta igen alapos kutatását összegző tanulmányában:"csak silány rutinmunkára képes". Ezért aztán nálunk senki nincsen biztonságban, sez borzasztó. Miért fizetjük az adókat?