Közalkalmazotti bértábla

optimista

/ #30 Re: Re: Re: Technikai dolgozók

2014-06-15 15:50

#27: Ped.assz. - Re: Re: Technikai dolgozók

Nálunk is az a helyzet, hogy a technikaiak (takarító, portás, konyhás,és néhány ügyintéző a GSZ-hez tartozik) ők kapnak havonta Erzsébet utalványt, karácsonyra jutalmat, ruhapénzt és a bérük is magasabb mint a közalkalmazotti bértábla. Az iskolában kb 150 dolgozó van ebből kb 130 pedagógus, ők megkapták a béremelést , a technikaiak a GSZ nél szintén többet kapnak, és maradunk 9 en (isk. titk, rendszergazda, laboráns, ped.asz.) akik sehonnan, semmit. Utoljára 2002-ben emelték a bérem, azóta egy csak a családi adókedvezmény érintett pozitívan... de így is mínuszban vagyok.

Rengeteg iskolával vagyok kapcsolatban és van, ahol a technikaiak sem kapnak semmit. Szerintem törvénytelen, igazságtalan, hogy közalkalmazottként ugyanzon munkáért lényegesen eltérő bérek legyenek. És nonszensz, hogy az egyik irodában dolgozó ügyintéző alacsonyabb végzettséggel  esetleg kevesebb évvel 50%-KAL TÖBB BÉRT KAPJON CSAK AZÉRT MERT GSZ- ALKLAMAZOTT. Félreértés ne essék az 50%-kall magasabb bér sem sok, nem tőlük sajnálom!!!