Petició a "deviza" és lakáshitelesekért


Vendég

/ #300

2011-08-11 11:37

292-esnek írom, hogy nem tudhatja, hogy ki miért vette fel a hitelt. Én személyesen lakáshitelt vettem fel azért, mert megvakult az anyám és magamhoz kellett vennem, hogy az ellátását egy normál szinten biztosítani tudjam. Persze megtehettem volna, hogy nemet mondok, az én döntésem volt, hogy felvegyem-e a hitelt, és igen, elég rendesen mérgezi a viszonyunkat, hogy kvázi "miatta" kerültem ebbe a helyzetbe. Mivel egy ideje foglalkozom önismerettel, vagyis mélyen a lelkembe néztem, hogy mi az oka annak, hogy meg kell tapasztalnom egy ilyen hitelfelvétel körülményeit, sok minden világossá vált. De ettől, hogy tudatosítom, hogy milyen lelki tényezők (félelmek, megfelelések) játszottak közre egy ilyen rossz döntés meghozatalában, és folyamatosan dolgozom lelki szinten önmagamon, ettől függetlenül azt gondolom, hogy a kiút megtalálásához valamit lépni is kell, mert a felelősség egy kettős játszmában nem csak az egyik félé. Nem beszélve arról, hogy nem vagyunk egyformák, nem mindenki képes a jelenlegi helyzetében, vagy tudatossági szintjén az önmagán való önálló munkára, ezért az a véleményem, hogy igen, itt a hitelt annak idején felvevőknek közösen kellene hozni egy döntést, függetlenül attól, hogy tudja fizetni a hitelt, vagy nem és egy a bankok számára is kényszerítő helyzettel el lehetne érni, hogy hajlandók legyenek tárgyalni a hitelt felvevők képviselőivel. Az ugyanis a bankoknak is nagy pofon lenne, ha egyszer csak a három millió hitelt felvevőből akár csak másfél-kétmillió család nem fizetné be a hiteltörlesztést.