Petició a "deviza" és lakáshitelesekért


Vendég

/ #298 Re: :Péter

2011-08-11 11:26

#295: PÉER - :Péter

Én pont azért javasoltam a tömeges nem-fizetést, mert az felébresztené a bankokat, hogy nekik is van felelősségük, hiszen rossz terméket tukmáltak rá az emberekre a pénzügyi tanácsadókkal egyetemben. Hiszen az emberek azért fordulnak éppen pénzügyi tanácsadóhoz, mert nincsenek otthon a pénzügyi világban. Ha elmegyek a henteshez és romlott húst sóz rám, akkor bizony visszaviszem a húst. Szóval szerintem itt nem csak az adósoknak kellene, hogy felelőssége legyen. És hárommillió embert nem tudnak az utcára tenni, tehát épp a tömeg ereje lenne az, ami elgondolkodtatná a bankokat.

Itt ugyan Péternek állítottam be a választ, bár ő egyetértett a felvetésemmel, de a válasz inkább azoknak szól, akik nem értenek egyet azzal, hogy ez működne. Én a tömeges összefogásban látom a megoldást. Aki nem tudja fizetni, annak már úgy is mindegy, nem tud mit tenni, de ha az ügy eredményes megoldása érdekében azok sem fizetnének, akik még tudnak, akkor már kénytelenek volnának elgondolkodni a bankok, vagy a hitelt nyújtó pénzintézetek.

Krisztina