Az akác legyen hungarikum!

Manó

/ #1698 Re:

2014-02-12 20:11

#57: biologus kutato -  

 Üdvözletem!

Nem vagyok bológus és kutató sem, csupán elszoktam gondolkozni és így kérdéseim merülnek fel.

- Egy biológus kutatóban mikor merül fel olyan gondolat, hogy a több évszázada a kárpátmedencében jelen lévő növény, pusztán az ilyen idejű jelenlétével nem e alakított ki egy itteni sajátos ökoszisztémát?

- Vagy mikor merül fel a kutatóban az a kérdés, hogy az ilyen idejű jelenlét után, egy hirtelen száműzésével a "befeketített fehér akác"-nak, nem borúl e fel, egy századokon át kialakult  ökológiai egyensúly?

A teljesség igénye nélkül említenék pár esetett:

A hanság lecsapolása, majd újbóli vissza állítási kísérletek! - növény és állat világa tudta e követni a kutatók igényei által megálmodott igényeket?!

A múlt század beli meliorációk és annak hatásaik, majd az e század beli helyre állítási törekvések  -  kikutatta ki ezen törekvések következményeit?! (hosszan tudnék tlyékoztatást adni a következményekről!)

Helyi védetségű területek védelem alá helyezése, természetesen az ottani növény világ és a hozzá társuló állat sereglet érdekében. És az eredmény ?  - Növény és állat fajok tűnnek el! Nem érdemelne egy kutatást, valyon MIÉRT?!

     Egy manó aki természet részének érzi magát.