Mondj nemet a Klubrádió megszüntetésére


Vendég

/ #3934

2011-06-21 18:17

Mostanában egyre többet hallgatom a Klubrádiót. Eddig is hallgattam olykor-olykor, de most sikerült ezzel a pályázati kiírás körüli bizonytalansággal - vagy nem is bizonytalansággal? - ráirányítani a figyelmet. Bár tudom, hogy az ORTT szándéka nem ez volt, de csodálatos reklámot sikerült csinálni a Klubrádiónak. Biztos vagyok abban, hogy aki elég sokat hallgatja - még ha nem is mindenkivel és mindennel ért egyet -, megállapíthatja, hogy egy rendkívüli, ritka jó adóról van szó. Olyan adóról, melynek a műsorszerkezete felöleli az élet mindazon területét, amely minden ember számára fontos. Teszi ezt magas színvonalon, de mindenki számára érthetően. Tessék meghallgatni. Én, mind Fidesz-re szavazó állampolgár is nagyon sok jó műsort találok, amit szívesen hallgatok. Arról nem is beszélve, hogy ha csak egyféle műsor szól a rádiókból - ilyen már volt -, akkor minek alapján alakítsam ki a saját véleményem? Persze, van internet, tévé és egyéb sajtóorgánumok, de nagyon sokszor szívesen hallgatok rádiót. Azt hiszem, az emberek kezdenek megcsömörleni a tévéműsoroktól, és egyre többen vagyunk és többen leszünk, akik gyakrabban hallgatunk rádiót. Szerintem a rádióhallgatás reneszánsza most van kialakulóban Magyarországon. Egyáltalán nem mindegy, hogy a tévéből ismert gagyi műfajok uralják a frekvenciákat vagy egy olyan igényes, magas színvonalú adó, mint amilyen a Klubrádió. Természetesen nem értek és nem is érthetek mindenkivel egyet. De ez miért baj? Kérem a politikusokat arra, hogy ha a "gondolkozó" szavazóikat meg akarják tartani, ne erőltessék ezeket a "kádári módszereket". Nem lesz ettől népszerűbb egyetlen kormány sem, ilyesmivel csak ronthat a népszerűségén. Érvként még felhozom azt, hogy akit csak a zene és a műsorvezetők egymás közötti vihorászása érdekel,soha nem fog leragadni a Klubrádiónál. Azok, akik el szoktak gondolkozni az életünk dolgairól, úgyis megtalálják a a módját annak, hogy sokféle forrásból informálódjanak. Ezért kár elhallgattatni a Klubrádiót, sőt, egyenesen HIBA!