onlinecassa

Zephirea

/ #8 Sikkasztás

2014-01-10 13:05

Még az online pénztárgép bevezetésének kezdetén én is írtam egy petíciót, amiatt, ahogy ezt intézkedést itthon be akarták vezetni, és azért, mert sok kiskereskedő, mint én magam is, aki egy éve nyitottam és vásároltam pénztárgépet, ha nem tudta kigazdálkodni az új pénztárgép árát, - lehúzhatta a rolót. Eleve magában hordozta ez a kapkodás a teljes és totális káosz, így az ilyen csalások lehetőségét is. Sokkal ésszerűbb, és igazságosabb megoldás lett volna, ha az intézkedés úgy kerül bevezetésre, hogy amikor a már üzemben lévő pénztárgépek fekete doboza betelik, azaz kiszolgálták az idejüket, onnantól csak online pénztárgépre lehessen vásárolni a régi gépek helyett, illetve aki új vállalkozásba kezd, az csak online géppel indulhasson. ÍGy a fejlesztőknek is lett volna idejük meg a tesztelésekre is lett volna elég idő. Először kellett volna megteremteni az infrastruktúrát, azaz a feltételeket, utána bevezetni az intézkedést. De nálunk a hatalmasságok érdekei mindennél fontosabbak, lehet nálunk utólagosan megváltoztatni korábban hozott intézkedést, sőt, beavatkozni a piac működésébe oly módon, hogy a NAV honlapjáról lehet pénztárgépet rendelni! Ez már önmagában is botrány, de az meg egyenesen felháborító, hogy ilyenkor ők nem felelősek! Kár, hogy az általam írt petíció csak 39 aláírást ért meg. Ha lettünk volna elegen akkor most nem jutunk ide.