Küzdjünk együtt! Ne vegyék el a beteg gyermekek támogatásait!

Fogyatékossággal élő személy.

#1351

2013-11-16 12:37

Aláírtam azt a petíciót is ne vegyék el asztmás gyermekek Emelt összegű családi pótlékját. Viszont amikor felhívtam a figyelmet Facebook oldalon az Összefogás a tartósan beteg gyermekekért, zárt közösségi oldalon egyre több fogyatékossággal élő gyermekektől és felnőttektől veszik el az Emelt összegű családi pótlékot.

Az egyik szülő megszólalt írásban: fogalma sincsen miről írók :-) mosolyogva. Míg végül az egyik nagyszülő megszólalt írásban gúnyolódva rajtam: én már nagykorú vagyok bizonyára és itt a tartósan beteg gyermekekről van szó, a zárt közösségi oldalon és nem a tartósan beteg felnőttekről és a Fogyatékossággal élő gyermekekről van szó.

Megkérdeztem és számon kértem szigorúan és igazságosan a nagy szülőt írásban: ne haragudjon a fél világ tartósan beteg gyermekek felnőtté vállnak akár a tartós betegségük mellett is. Akkor száműztek a Facebook-tól erről a zárt közösségi oldalról.



Üzenem a rosszindulatú új gazdag szülőknek és nagyszülőknek akik a tartósan beteg (de nem fogyatékossággal élő) gyermekeket nevelnek megtehetem azt is, hogy javaslatot adok be a Nemzeti Erőforrás Minisztériumnak akár személyesen a Sérült gyermekek napján is meg tehetem.



Ne kapjanak Emelt összegű családi pótlékot a 3-18 éves korú tartósan beteg de nem fogyatékossággal élő gyermekek, abban az esetben mindkét szülő legalább Nettó 300.000 Ft 1 havi fizetéssel rendelkeznek. És integráltan vagy szegretáltan nem járatják a tartósan beteg gyermeküket olyan körzeti Óvodákban, Általános iskolákban, és pár Gimnáziumban, Középiskolákban stb. Ahol fogyatékossággal élő gyermekek is oda járnak.
Fogyatékosságai élő személy

#1352 Re: 100 milliárddal kérek bocsánatot akiket megsértettem.

2013-11-16 18:31

#1351: Fogyatékossággal élő személy. -

Mélységes haragot éreztem fiatal fogyatékosságal élőként az Összefogás a tartósan beteg gyermekekért zárt közösségi oldalon egy anyuka és egy nagyszülő kiközösített, és meg gyalázót az érintett közösségi portálon a felnőtt korúságomat és a Fogyatékosságomat.  Amit nem tűrtem el és letiltottam az érintett anyukát a közösségi portálon keresztül, Adminisztrátornak nem tetszett és letiltott engem erről a közösségi portálról. Nem várom el én sem minden tartósan beteg gyermekeket nevelő szülők, szeresék a fogyatékosságal élő embereket de a tiszteletett nagyon is elvárom én is tölük.

,,Üzenem a rosszindulatú új gazdag szülőknek és nagyszülőknek akik a tartósan beteg (de nem fogyatékossággal élő) gyermekeket nevelnek megtehetem azt is, hogy javaslatot adok be a Nemzeti Erőforrás Minisztériumnak akár személyesen a Sérült gyermekek napján is meg tehetem."

,,Ne kapjanak Emelt összegű családi pótlékot a 3-18 éves korú tartósan beteg de nem fogyatékossággal élő gyermekek, abban az esetben mindkét szülő legalább Nettó 300.000 Ft 1 havi fizetéssel rendelkeznek. És integráltan vagy szegretáltan nem járatják a tartósan beteg gyermeküket olyan körzeti Óvodákban, Általános iskolákban, és pár Gimnáziumban, Középiskolákban stb. Ahol fogyatékossággal élő gyermekek is oda járnak."

Amit írtam nem teszem meg javaslatot adok be a Nemzeti Erőforrás Minisztériumhoz, mert szemét nem akarok lenni még automatikusan sem. Csak arra célozni térjenek észhez a rosszindulatú új gazdag szülők és nagyszülők akiknek semmilyen egészség károsodásuk nincsen, a gyermekeiken és unokájukon kívül.

 

 


kendra

#1353

2013-11-21 13:20

Most jöttem az orvostól és szét vet a düh.Természetesen megvonták tőlünk a támogatást,de azért kaptunk pluszba két szteroidos gyógyszert az asztmánkra!Így már öt félét kell(kellene) szednünk napi szinten!mikor rákérdeztem hogy kitőlti-e az igazolást a doktor úr a válasz az volt tehát ezért jöttek!Teszem hozzá hogy 3 havonta járunk kontroll vizsgálatra!!Hol itt az igazság!Sajnos a kislányom állapota romlani fog mert nem tudom kiváltani neki a gyógyszert mert sajnos alkalmi munkám van.mivel nem egyszer hívtak az oviból hogy mennem kell a kislányért,így nehéz rendesen elhelyezkedni

Vendég

#1354

2013-12-03 20:37

Szükséges a gyógyszer

Vendég

#1355

2013-12-04 18:43

Nem szabad az asztmás gyerekektől elvenni a támogatást,mert igenis szükség van rá, máson kellene spórolni inkább, nem a gyerekek betegségén!

Vendég

#1356

2013-12-04 19:03

Miért az asztmás gyerekeken spórólnak? Januártól minden kedvezmény ami járt nekik megszűnik.Beteg gyermekek és családok ezrei kerülnek ismét kilátástalan helyzetbe.A minimál béres szülő/ főleg ha még egyedül álló is/ nem tudja a gyermek gyógyszer ellátását fizetni, vagy etetni nem tudja.Annyi mindenre van pénz ebben az országban ,ha akarják ,erre miért nincs.Ennek a törvénynek a bevezetése azt fogja eredményezni,hogy a kórházak tele lesznek ziháló beteg ,már nem csak öregekkel de fiatalokkal is. A fiatalok egyre súlyosabb egészség romlásához vezet.Kinek jó ez? Ők lennének a jövő reménységei, így viszont a jövő nyomorultjai lesznek! Miért????

Vendég

#1357

2013-12-08 12:56

Nevetséges,hogy ilyen dolgok miatt kell petíciót gyüjteni!!!!("gyönyörű országban élünk")!!
Mami

#1358

2013-12-10 15:50

Média figyelmet kellene ennek az ügynek adni. Minden média fórumon kellene ezzel foglalkozni minden nap, hátha történne törvénymódosítás. Ezt nem szabad hagynunk, fogjunk össze, nekem mindkét unokám asztmás, mi lesz ha ezt a kevés pénzt is megvonják.
gergő

#1359 !

2013-12-11 17:26

Sajnos én is asztmával küzdök ,sokat vagyok beteg
felháborított amikor a kontrolon nem kaptam meg a további kedvezményeket.
A támogatásomat el vették de persze a drága gyógyszereket ugyanúgy meg kell vennem.
Nagyon örülök ennek a petíciónak remélem elérünk valamit!

Vendég

#1360 Tartós betegségek

2013-12-18 20:47

Nevetséges ami itt megy. Arról beszélnek, hogy a gyerekes családok terhei csökkenek, jobban élnek.
Ez max a min. három gyermekesekre (100 000 Ft adó kedvezmény stb...)vonatkozik. Az egy-két gyerekesek le vannak "sz...a".
Idén több tíz ezer családtól vonták jogtalanul meg az emelt összegű cs.pótlékot.10év es korig+ GYES, 50% menza kedvezmény, utazási kedv. plussz két nap szabi stb...
Ezt kéne mindennap reklámozni. Egy családnál ez jelenthet évi 500 000Ft elvonást!!!

Vendég

#1361 Re: !

2013-12-19 05:41

#1359: gergő - !

Az esély nem sok rá.

Már eltelt több mint fél év és nem történt semmi változás.

Sorra vonják meg a támogatást a lejáró igazolások újbóli kérelménél.

Több tízezer család (500 000 Ft minusz),akik rendszeres állandó gyógyszer kiváltók!

Ki lehet szorozni milyen pénz marad a költségvetésbe ebből, amit odaadnak a háromgyermekes családoknak,havi 100 000Ft kedvezmény ,gyed exra, stb és persze a jómóduaknak is akiknek erre nincs szükségük.

 

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-12-19 12:11


gyuszi50

#1363

2013-12-19 12:16

Mostohafiam enyhén sérűlt.Dankoros!
Gyakórlatilag az édesannya egyedűl neveli.

Vendég

#1364

2013-12-19 13:50

Eleg el szomorito hogy az aszmas gyermekektö el vonjak az emelt összegü csaladi potlekot sajnos nekem is van egy aszmas kislanyom es meg mas egyebb betegsege is van es töllem is el vontak !!!!!!! Nagyon szomoru ez!!!! szegyelje magat a kormány!!!!!!!! :(:(:(

Vendég

#1365

2013-12-21 20:25

Tudnek csunyakat mondani, de visszafogom magam.Ugyhogy cask annyit, hogy ez a fidessvezer orban kapja be, es ne a stadionokra, haverokra hanem a beteg, es szegeny gyerekekre koltson.Ugy latszik mindenre kepes ez a dictator maffiavezer.

Vendég

#1366

2013-12-30 14:36

Ha táppénzen leszek gyermekemmel, az jobban megéri majd? Igen, De megint csak az államnak! Mint mindig!
EGY MAMA

#1367 beteg gyerekekért

2014-01-05 18:33

SZÉGYELL HETIK MAGUKAT A TÖRVÉNYHOZOK MINDIG A SZEGÉNY EMBEREKEN CSATTAN AZ OSTOR VÉGE

Vendég

#1368

2014-01-05 20:30

Csak az a borzasztó,hogy az orvosok válogatják megadják vagy nem.az egyik arra megadta amire a miénk elvette mert központilag nincs meghatározva.

Vendég

#1369

2014-01-07 11:27

Az orvosunk azt mondta hogy sok a visszaélés.kérdem én miért nem
Attól veszik el aki visszaél a tàmogatàssal.egy beteg gyerek mellett majdhogy lehetetlen elhejezkedni.megjegyzem egészséges gyerek mellett sem könnyű.

Vendég

#1370

2014-01-17 15:28

4 éves kisfiam asztmával küzd 1 éve. Szerencsére javult az állapota, mert befulladásai csökkentek, de ha nem szednénk állandó gyulladáscsökkentő gyógyszert és nem tudnánk, hogy rögtön mivel kezeljük valószínű más lenne a helyzet. Az óvodából ennek ellenére többet vagyunk távol, mint nem. A támogatást megvonják, de a betegség továbbra is fenn áll. Még most is érthetetlenül állok a dolgok előtt.
leskovacs

#1371

2014-01-17 15:53

Február 28-ig kapom lányom után az emelt családi pótlékot és a gyest. Márciustól már nem fogom. Én sem értek egy ezzel, mert a bőrfotelból az íróasztal mellett nem lehet eldönteni (bár a jelek szerint igen), hogy ki is igazán beteg. Azért kapja a gyógyszereit, hogy nem legyen rosszul, nem feleslegesen tömöm a gyerekemet, mert ha nem lenne muszáj, akkor nem tenném. De könyörgöm!! Azért kapja, hogy ne legyen rosszul!!! Sokat jelent(ett) Nekem is ez a kis pénz. Mi csak 2 féle gyógyszert kapunk, ebből egy rendszeres, de közel 3000 ft havonta, mert erről is hol elveszik a támogatást, hol visszakapja. (Singulair mini) Ha nem olyan lenne a munkahelyem és a főnököm amilyen (ezer hála és köszönet neki) már égen nem lenne állásom.
Aki ezt a törvényt behozta, megfogalmazta, annak kívánom hogy élje át azt, amit mi, asztmás gyerekek szülője, hogy éjjel virrasszon a gyereke ágya mellett, éjszakákon át várva azt, hogy megfullad e vagy sem, és éljen úgy napról napra, mint mi. Mert nem leányálom az biztos!!! MAGYARORSZÁG ÉN ÍGY "SZERETLEK"!!!
csilla

#1372

2014-02-03 05:33

NEKEM 2 GYERMEKEM VAN AZ EGYIK 4 HONAPOS KORÁTOL ASZMÁS A MÁSIK TAVALY OKTOBERTÖL NEM KIVÁNOK EGYEBET EZEKNEK AZ EMBEREKNEK AKIK EZT A DÖNTÉST HOZTÁK CSAK EGY ÉJSZAKÁT A KORHÁZBA VAGY OTTHON A GYEREKE MELLETT TUDOM ILYET NEM SZABAD DE EZT AMIT VELÜNK CSINÁLNAK NEM LEHET MÁSKÉPP KIFEJEZNI MIVEL ELVETTÉK AZ UTAZÁSINKAT IS EZ IGEN SULYOS PÉNZEKBE KERÜL ÉS AKKOR MÉG HOL VANNAK A GYOGYSZEREK JA ÉS HA GYEREK NEM TARTOZIK ODA AKKOR MIÉRT EMELTÉK MEG MOST IS A GYOGYSZERADAGJÁT NAPI 2 FÉLE PIPA PLUSZ A GYOGYSZER ESTE DE TI EZT MIND TUDJÁTOK AZ A BAJ HOGY MI NORMÁLIS EMBEREK SZIVUNK AZ OLYANOK MIATT AKIK ZACSKOT HUZNAK A GYEREK FEJÉRE HOGY BETEG ÉEGYEN PERSZE ÖK MEGKAPJÁK A TÁMOGATÁSOKAT .

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2014-02-03 20:54


Vendégecske

#1375

2014-02-10 04:02

Inkább ilyenre kéne fordítani rengeteg támogatást, a rengeteg ilyen hátrányos helyzetű beteg gyermekekre meg gyógyszerre támogatást, stbre! A beteg gyermekeknek fontos, hogy ott legyen velük legalább 1 szülő, vagy hozzátartozó, aki tud segíteni, ha bármi baj van! :)
A sok idióta rokkant nyugdíjasok meg ezzel sem törődve el akarják venni még a családi pótlékot meg mindent csak azért, mert ők "fizették tisztességesen a nyugdíjjárulékot"... meg a nagy francokat!!! Inkább elvenném tőlük a nagy részét, és legszívesebben az ilyen gyermekeknek odaadnám, meg segítenék nekik, hogy jobb legyen, és ha nem is múlik el, de legalább enyhíthető! :) A gyerekek sokkal tovább élnek, meg ők a mi új generációink, nemúgy, mint az öregek... minek nekik a sok lóvé!? Úgyis már az utolsókat rúgják! Nem vagyok szívtelen, de ez az igazság!
Nekem az első gyermekem még a hasamban van, de hála az égnek, kiderült, hogy nem Down-kóros. Bízom a legjobbakban, de úgy gondolom, hogy egy szülő attól szülő igazán, hogy akkor is szereti a gyerekét és segít neki mindenben, ha bármi baja is lenne! :) Én legalább is így gondolom, hogy ez a helyes! :)
15hetes anyuka :)