Küzdjünk együtt! Ne vegyék el a beteg gyermekek támogatásait!


Vendég

#1

2013-05-09 05:55

nekem is a lányom lassan 10 éve aszthmás napi szinten 4féle gyogyszert szed amiböl 2öt 2szer.még mellé jön az orrspray ami csak maga iszonyat drága még 10%ra is!!igenis állitsa vissza a kormány a rendeletet mi az hogy gyerekeink életével játszanak!!!!

Vendég

#2

2013-05-09 05:55

Én egyedülállóként nevelem a 2 gyerekem.a kisebb asztmás,eddig gyesen voltam vele.ma is ugyanolyan beteg,de már semmit nem kapok utána.ahol élek senkim sincs.felügyeletét megoldani nem tudom.dolgozni lehetetlen mellette.úgy érzem,hogy halálra ítélték ezzel a döntéssel nem csak a beteg gyerekem,hanem az egész családom :(
Ági

#3 Molnár Józsefné Cserépfalu

2013-05-09 05:57

nem tudom mi lesz velünk :(

Vendég

#4

2013-05-09 06:01

Tőlem is elvették mindenz úgy, hogy a fiam még magasabb dózisban is kapja a Mondeot....nem javult az állapota, így én továbbra sem tudom dolgozni, persze ezzel a törvényrendelettel nem gyógyulnak meg a gyerekek. Így legyen felelősségteljes és gondoskodó a szülő és persze éljen is meg a nullából. Sőt, fizesse ezentúl a járulékait, gyerek gyógyszereit, utazási kts.-eit is a semmiból! Gratulálok Magyarország! :-(((

Vendég

#5

2013-05-09 06:16

A minimum az, hogy a kötelezően, napi szinten szedett gyógyszerek támogatását meg kell tartani. Ez gazdaságosabb is lenne, mint esetleg a rendszertelen gyógyszerszedés következtében szükségessé váló kórházi kezelés. Mindenki érti, hogy válság van, de nem ez a megoldás. Azt kellene átgonodolni, hogy minden kedvezmény automatikusan járjon-e. A gyógyszer feltétlenül, a meghosszabbított gyes annak, aki nem vagy csak részmunkaidőben tud elhelyezkedni (esetleg épp a betegség okán). A magasabb családi pótlékra is biztosan ki lehet találni valami elosztási szisztémát, a MÁV-kedvezmény, kedvezményes étkezetés szerintem nem feltétlenül függ össze a betegséggel. A fűnyíró elv itt sem működik, lehet változtatni, de tessék gondolkodni.
alice32

#6 Re:

2013-05-09 06:59

#5: -

Sziasztok!

 

Az én gyermekem nem asztmás, neki autoimmun betegsége van (izületi gyulladás). Szerintem ki kellene terjeszteni a csoportot és nemcsak az asztmás betegekért kellene kampányolni, úgy sokkal többen lennénk. Hisz rengeteg másfajta betegséggel küzdő gyermekek családjától vonják meg a támogatást. Sajnos sokkal betegebb gyerekektől is elveszik, ami már gusztustalan, felháborító!!!

Egy szülő!!!

#7

2013-05-09 09:10

Sziasztok!Azoktól kellene elvenni a magasabb összegű családi pótlékot Gyest meg a többi támogatást akik nem járnak rendszeresen orvosi vizsgálat controllra vissza.Meg még aki nem váltja ki a gyógyszereket.Vissza lehetne nézni ezeket és azoktól vegyék el!!!!!!Elvesznek majdnem 40000ft +közgyógyot. Miből váltsa ki az ember a gyermek gyógyszereit ha ez elveszik?Az állam bácsik fizetéséből kellene elvenni jó pár 100.000forintot!!!!!!Nekik nem sok ez a 40000ft!!!!!!De nekünk szegény embereknek nagyon sok!!!!!!!!!!!!!Nem tudjuk majd kiváltani a gyógyszert mert nem lesz rá anyagi keret!!Előbb utóbb a közép súlyú asztmából súlyos lesz mert nem kapja meg a gyógyszereit a gyerek!!!Majd akkor jár a támogatás!!!!!Rezsi csökkentés a beteg gyerekek pénzéből!!!!:(Nyugdíjasoknak meg nyugdíj emelés!!!:(Beteg gyereknek meg semmi!!!Köszönet állam bácsi!!!

Anonymous

#8

2013-05-09 09:54

Sziasztok!Ezt is írjátok alá légyszi!köszönjük!

http://www.peticiok.com/fogjunk_ossze_a_tartos_beteg_gyermekek_jogaiert

Vendég

#9 Re: anya

2013-05-09 10:16

KÉRDEM ÉN AZ A SZÜLŐ AKI MAJD NEM TUDJA KIVÁLTANI A GYOGYSZEREKET ÉS A GYERMEKE FULADÁSOS ROHAMOT KAP AZÉRT KI LESSZ A FELELŐS ??????????????????? HISZEN MINDEN SZÜLŐ AZON VAN HOGY A GYEREKE MEG GYOGYULJON ÉN IS A 22.800 -BŐL ÉS AZ EMELT CSALÁDIBÓL ÉLEK MINDEN GYOGYSZERT NEM LEHET KIVÁLTANI BELŐLE HA IGEN AKKOR NEM ESZÜNK EZ AZ IGAZSÁG

Vendég

#10

2013-05-09 12:10

Szeretnénk visszakapni a tartósan beteg gyerekeink összes támogatását!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#11

2013-05-09 12:15

A kormány a saját hibáit a pénzügyei világában a szegény emberi rétegen akarja behuzni.Katasztrófális ez a helyzet már.Valaminek történnie kell mert ez így nem mehet tovább.

Vendég

#12

2013-05-09 12:22

Kérjük vissza a tartósan beteg gyermekeink összes támogatását!

Vendég

#13

2013-05-09 12:28

A feleségem kb. 6 éven keresztül nem tudott rendesen munkát vállalni többek között a gyermekünk betegsége miatt, persze egyértelműen mindíg a gyerek az első. ugyan kinek akarják már ezt a pénzt átcsoportosítani!

Vendég

#14

2013-05-09 12:50

Már hozá szóltam,de megteszem mégegyszer,Milyen jogon vétozák meg az élethez való jogot,ahoz minden élőlénynek embernek joga van,nem szégyelik magukat az illetékesek,ők egészségesen a milliókat felveszik.Lehet elgondólkodni......
renett

#15

2013-05-09 13:15

Én ide vettem volna még a Krúppos gyerekek gyógyszerének (kúpjának)szintén megvont támogatását. Mert nagyon sok krúppos gyerek van és a legrosszabb ha ez még asztmával is párosul

Vendég

#16

2013-05-09 13:20

Elszomorító hogy a beteg gyerekeken gazdálkodik a Fidesz :(

Vendég

#17 Re: Re:

2013-05-09 13:51

#6: alice32 - Re:

Az enyém is reumás,de tőlük nem veszik(vettél el) támogatást.


Vendég

#18

2013-05-09 14:05

Szeretném ha oda figyelnének a Beteg gyerekekre köszönöm .

Vendég

#19

2013-05-09 14:14

Nincsen gyerekem, se egészséges se beteg. Környezetemben sincs ilyesmivel küzdő ember. Ettől függetlenül aláírtam a petíciót, mert felháborítónak tartom, hogy beteg gyerekektől vonja meg a támogatást az állam. Mindezt azért, hogy még több pénz jusson az ő zsebükbe. Undorító....

Vendég

#20

2013-05-09 16:34

Vállaljunk gyereket,annak minden felelősségével,de,a kormány az alapvető támogatásokat is megvonja a rászorulóktól,de,hogy a gyerekek egészség megőrzéséért sem tesznek pozitív lépéseket(inkább negatívakat)az tényleg tűrhetetlen!Tegyünk ellene, összefogva a jő célért!!!

Vendég

#21

2013-05-09 18:20

Nagyon sajnálok minden beteg gyermeket és szüleit,hiszen nekik is nagyon nehéz.Az én kis unokám is asztmás,sajnos és tudom,hogy sokszor mit kell kiállni a szüleinek!!!!Ez embertelen,amit már csinálni akarnak,hiszen rengeteg pénz kell így is a gyógyszerekre.Egy aggódó nagymama!!!!

Vendég

#22

2013-05-09 18:28

A legaljasabb ember az aki beteg gyerektől is elveszi a támogatásokat, hogy a maga zsebeit tömje.
Ez Orbán Viktor és a bandája!

Vendég

#23

2013-05-09 18:32

Az asztmán kívül, még reflux és atópiásdermatitisze van a lányomnak. Mindhárom betegséget kivette!!.De a kezelésekre, gyógyítására szolgáló készítmények/gyógyszerek továbbra is szükségesek. Ami havi 30.000 Ft/hó.
Nagyon sok petíció sikertelen volt,talán majd most sikerül.
Ez az utolsó csepp a pohárban. Túl messzire merészkednek,a drogosokat bezzeg támogatják. Szégyen és gyalázat ami ebben az országban történik.Mi az oka annak, hogy mindent eltűrnek az emberek?????????????

Vendég

#24

2013-05-09 18:35

Igen van 18,éves lesz és már valószínű hogy ő el sem növi mivel a családba több apa,anyai ágazatban van asztmás sajnos én is az vagyok.A fiam nagyon sokat beteg úgy hogy már említettem 18 .éves lesz az idén és még 9.osztályos de valószínű most is ismétel mert.sokat hiányzott.De ezt igazán csak azt tudja aki benne van.Kívánom a "T törvényhozóknak hogy egy roham őket is érje el majd meg tudják milyen levegőnékül.

Vendég

#25

2013-05-09 18:41

Nekem mind a két gyermekem aszmás amiért sűrűn járunk kórházba.Rengeteg gyógyszert szednek ami szükség.Kisebbik kisfiam elég sokat szenved és most erősebb gyógyszereket kap mert a másikok már gyengék voltak.Szerintem rendesen ki kellene vizsgálni ki is igazán aszmás .Nálunk én a volt férjem és az apósom sógornőm mind az.Ezért sajnos két fiam is azok lettek.Én őrülnék a legjobban ha egészégesek lennék de nekik kell a gyógyszer mer anékűl csak betegek lennének.Gyógyszer megfizethetelen összegbe kerül főleg hogy egyedül élek velük a fizetés meg nagyon kevés.Legalább a közgyogy kártyát ne vegyék el hogy gyermekeim legalább rendesen élhessék az életüket.Köszönöm