Petició a "deviza" és lakáshitelesekért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Petició a "deviza" és lakáshitelesekért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#26

2011-07-20 08:04

Sajnos mi is érintettek vagyunk ebben!
Bár nem lakás,hanem autó és személyi hitel!
Csak nem értem,hogy lehet 139 forintos chf-ből 280 Ft-os,ez felfoghatatlan!Mert anno mikor felvettük,mi ennyiért vettük fel,mert tudtuk,hogy ez teljesíthető!
Mi közöm van a csődökhöz és az emelésekhez.Azoknak kellene drágábban adni akik az emelkedés után vették fel.Életek mennek tönkre,egyre több az öngyilkosság a gyilkosság!Az emberek nem találnak kiutat szorult helyzetükből.Részemról ez felháborító!!!!!!!

Vendég

#27

2011-07-20 08:54

FONTOS !!!!A Hitelkárosultakért c. honlapon csatlakozzatok a pertársasághoz. Elég a nyomor hiénáiból akik kiveszik az utolsó falatot a gyerekeink szájából.

Vendég

#28

2011-07-20 09:17

Nekünk is devizában van hitelünk2008ota áthidaló is van szerintem mi is nehézhelyzetben kerülünk 7gyermekkel és egy beteggel nem szeretnék bankok és kormányunk áldozatává válni üdvözlettel Répás Mihály Imréné

Vendég

#29 repasmihalyne@hotmail.com

2011-07-20 09:21

Férjem munkanélküli én ápolásin vagyok beteg gyermekkel szeretném becsülettel azt a törlesztö részletet fizetni emit forintban tulajdon lapunkra ráfektetek ugyan ugy mint kezdetben mikor kaptuk felháborito mikor a bank ajánlatát elfogatuk akor azt monták hogy 10év mulva 86000ft kell csk fizeni és most lehe a dupláját Répásné

Vendég

#30

2011-07-20 09:54

remélem, hogy lesz eredménye, bankja válogatja, hogyan áll a kérdéshez, de a remény hal meg utoljára -:)))

Vendég

#31

2011-07-20 10:14

Ahogy Róna Péter mondta, hibás termékről van szó. Gond van a szerződéssel is, a bank nem tudja(?) megmondani mennyivel tartozom. Értelmezhetetlen törlesztőrészletekről kapnak számlát az ügyfelek.
Ez egyszerűen uzsora, amit a bankok művelnek.
RIA

#32

2011-07-20 10:20

Ahogy Róna Péter mondta: hibás termékről van szó.
Értelmezhetetlen számlákat kapnak a hitelesek a törlesztőrészletükről. A
bank nem tudja megmondani mennyivel tartoznak az ügyfelek. Ez nem szerződés.
Önkényes uzsora az egész, ezt már én mondom.
tide
Vendég

#33

2011-07-20 10:26

Hova tűnnek ,az eddig befizetett összegek? Még mi hizlaljuk az amúgy is "kövér" bankokat! Sok esetben a 3szorosát kérik vissza a felvett összegnek,szerintem teljesen etikátlan.Naponta bombáznak fenyegető levelekkel,természetesen az összeg felháborító amit követelnek ! Lelki terror alatt tartanak a bankok által megbízott végrehajtók ,meddig mehetnek el! Ha ez nem uzsora, akkor mi.Uzsorásokra nem vonatkozik a törvény? Vagy ez a rabló banda ,törvényen kívüli? Elég volt lépni kell,én készen állok !!! Köszönöm.


Vendég

#34

2011-07-20 10:32

FONTOS !!!!A Hitelkárosultakért c. honlapon csatlakozzatok a pertársasághoz. Elég a nyomor hiénáiból akik kiveszik az utolsó falatot a gyerekeink szájából.

Vendég

#35

2011-07-20 10:51

Mára már.-emberi tragédiák sora valósult meg. A kormányzó pártnak a hit oktatás a fontosabb -mint az emberi lét!

Vendég

#36

2011-07-20 11:18

Nagyon jó a petíció, de lehet, hogy ez már kevés, mert a tegnapi napon szellőztette meg az RTL Klub híradója, hogy nem elképzelhetetlen a 250.-Ft-os svájci frank árfolyam sem.
Szerintem itt már mást kellene csinálni. A csőbe húzott emberek, illetve a mai politikai elitből elegük lettek létszáma meg van hozzá.

Vendég

#37

2011-07-20 14:04

Felháborított, hogy az embereket hibáztatják, miszerint nem jól választották meg a hiteleiket.A gyakorlatban nem volt választási lehetőségünk. Csak a svájci frank alapú hitelfelvétel létezett, "eszed-nem eszed, ez van" alapon. A magam részéről a munkaeszközöm, tehát a megélhetésemet jelentő személygépjármű-lízinghitellel összefüggésben úsztam el. Ha 2-3 havi elmaradást követően a "pénzkereső" eszközeinktől, - tehát nem a luxusautókra gondolok itt, - megfosztanak bennünket, ezzel nemcsak a megélhetésünk, következésképp a lakhatásunk kerül veszélybe, de a felmondott járműhitelek többmilliós követeléseinek megfizetésétől még az esélyt is elveszik, amit hosszútávon tetéznek a BAR -és egyéb feketelisták.Ebből fakadóan lakásaink - már akinek van,- ugyanúgy végrehajtás és árverezés alá esnek, mint a lakáshiteleseké, ugyanúgy a híd alá kerülünk végül, mint ők. Igenis probléma a mi problémánk is, mert a mi lakhatásunk is veszélybe került. Aki bérleti díjat fizet és jármű hiányában és milliós adóssággal terhelten nem képes már előteremteni azért, akinek a lakása ment vagy megy rá azért.Köszönettel: Ábrahám Tünde

Vendég

#38

2011-07-20 17:36

Tehetetlen kormány lehetetlenné teszi az embereket kilátástalan jövő mi lesz a gyerekeinkkel? nagy ívben lesajnálják:(

Vendég

#39

2011-07-20 18:39

Minden szavával egyet értek.Én is szeretném ha a kormány mihamarabb intézkedne,mert amit eddig tett az csak a bankoknak és végrehajtóknak kedvez.Ha a fizetésünket felemelnék eus szintre ,akkor mindenki tudná fizetni az eus törlesztéseket.Lehetőleg a deviza hitelt a felvett árfolyam szerint követelhetnék(148chf)felvett-230fizet-ez nem ingadozás.
vízzel sem főzök lassan

#40

2011-07-20 18:40

Ahogy Róna Péter mondja: a magyar jog ezt nem engedhetné meg! Ha a bírói joggyakorlat nem tudja elejét venni, a jogalkotáson a sor!
Véleményem szerint nem is akar senki gátat szabni ennek a banki gátlástalanságnak! Természetesen a "nemakarás" mögött érdek, ígéret, de leginkább elkötelezettség áll! Ebből a szempontból a bankok megadóztatása és az "... alapú" hitelek következményeivel szembeni tétlenség mögött, alkut vélek sejteni!

Vendég

#41

2011-07-20 20:40

No comment.
Itt, már nincs mit mondani, túl megy azon.
:(
Lopez

#42 csozester@gmail.com

2011-07-20 20:41

No comment. Túl mutat rajta...

Vendég

#43

2011-07-20 20:57

Nagyon köszönöm mindenkinek aki szívén viseli a devizahitelesek SORSÁT ! Nem akarok már többet veszíteni a devizahitelem miatt !Minden devizahiteles ismerősömmel ismertetem ezt a petíciót !
Era

#44

2011-07-20 21:01

Ebből a hitel csapdából kimászni sem lehet!Ezt le akarják erőszakkal tolni a torkunkon.Sem eladni,sem futamidőt hosszabitani,sem forint alapúra váltani nincs lehetőségünk.Akkor most mi legyen??Mit szólna a bank ha mindenki elhagyná hiteles lakását,mondván hogy fizetni nem tudja, be sétálna a kulccsal, hogy tegyenek a lakással azt amit akarnak.Gondolom az nem lenne olyan érdekes,mint amikor erőszakkal kell embereket az utcára tenni!!!
...a petíció elindítója

#45 Köszönet

2011-07-20 21:04

Két nap alatt 200 aláíró !

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat is.

A fészbukon is találkozhatunk:

http://www.facebook.com/?tid=2051967456633&sk=inbox#!/event.php?eid=124500264307503
epe

#46

2011-07-20 21:11

4 éve fizetjük a hitelt és máris itt a válság.Basszus 2o év van még hátra.Röhej!!!!Senki ne mondja nekem hogy a banknak nincs biztositása az ilyen helyzetekre.2O 25 ÉV Alatt bármi történhet!!Ez csak pénz szerzés az államnak!!

Vendég

#47

2011-07-20 21:43

Épp ideje valamit tenni!

Vendég

#48 Juci

2011-07-20 22:19

Sajnos ezt az Állam engedte meg hogy árulják a devizahiteleket. Azlőtt nem lehetett ilyent csinálni. ezt írtam már kormányfőnek is ezért mindegy melyik de az emberek igenis kényszer döntésben oltak érezzen most az állam is felelősséget . akkor segítene ha csak egy hitel maradna és amit 2014-től kellene fizetni azt az állam fizetné ki, mivel valamiért jó volt nejki beengedni az országba az idegen valutát.Így segítene az állam az embereken . különben sokan végzetes pontra kerülnek mer a 2 hitelt nem fogják tudni fizetni

Vendég

#49

2011-07-20 22:27

Kötelezném a bankokat, hogy a szerződésnél beválalt összeget kérjék az ügyfelektől. Aki ezt tudja fízetni annak meg kel hagyni a lakását. A többi legyen a bank rizikója. Ugy is a futam ídőre számitották kí a kamatott. Veszteség nem érinti őket. Legyen elég a rablásból.
Köbüki

#50

2011-07-20 23:52

Én "csak" 10 évre vettem fel, minap számoltam, /csak átlagot; 4 éve fizetem/ Ha marad a jelenlegi árfolyam, közel a dupláját fizetem vissza. Hurrá! Csatlakozás, vagy megosztás, mindenkitől!