Végveszélyben a Földrajz a (köz)oktatásban!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Végveszélyben a Földrajz a (köz)oktatásban! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1

2016-04-21 07:59

Mert földrajztanár végzettséggel már így is munkanélküli vagyok!

Vendég

#2

2016-04-21 08:21

A földrajzot tartom az egyik legfontosabb tantárgynak. Nélküle lehetetlenné válik az eligazodás a mindennapok hírei, történései között, de a biológiát, történelmet. irodalmat és számos más részét az életünknek sem lehet nélküle értékelni.
Gondoljunk csak bele, hogyan érthetné meg valaki, milyen gazdasági történések, társadalmi folyamatok, háborúk zajlanak a világban, ha nem tudjuk elhelyezni azok helyét a térképen, nem ismerjük az ott élő társadalmak helyzetét, vallási, gazdasági viszonyait. Hogyan is tudnánk, akár saját magunkat is jól ismerni, ha nem tudjuk, mi zajlik körülöttünk.
A földrajz nem csak az általános műveltség része, de égető szükség van rá ahhoz, hogy nyitottan gondolkodó emberek legyünk!

Vendég

#3

2016-04-21 08:29

Nem vagyok szakmabeli, de a földrajzi ismeretek hozzátartoznak az általános műveltséghez. Nem szabad ettől megfosztani a következő nemzedék egy részét!

Vendég

#4

2016-04-21 08:33

Átgondolatlan, értelmetlen, romboló és szeégyenteljes döntést készülnek hozni.
V

#5

2016-04-21 08:40

Sajnos az oktatási rendszer hibája (évtizedek óta), hogy a többség számára a földrajz csak vaktérképeken való mutogatás, nyersanyagforrások helyszíneinek magolása és hasonló látszólag összefüggéstelen adathalmazok összessége. Pont az összefüggéseket nem értik meg, így sajnos a politikusok is ezt látják benne. Na meg persze komplex gondolkodásra sincs szükség sokak szerint...


Vendég

#6

2016-04-21 08:48

Mert a földrajz fontos. Amerikában nem tanítják kellőképpen, Woodrow Wilson is azt hitte Trianonban, hogy Transylvánia egy város ...

Vendég

#7

2016-04-21 09:15

Egyetlen otthonunk a Föld. Ennyi elég kell, hogy legyen ahhoz, hogy megismerjük - és ne szűnjön meg, mint iskolai tantárgy!

Vendég

#8

2016-04-21 09:15

1. "Semmit rólunk, nélkülünk!"

2. Hogy a fiataljaink ne legyenek olyanok, mint az a PARLAMENTI KÉPVISELŐ, aki a térképen keresi az Iszlám államot!


Vendég

#9

2016-04-21 09:20

Földrajz tanári végzettségem van.

Vendég

#10

2016-04-21 09:36

Azért írtam alá a petíciót, mert csatlakozni szeretnék a földrajz tantárgy (tudás) indokolatlan (esztelen) csökkentése elleni vélemény nyilvánításhoz!

Vendég

#11

2016-04-21 09:37

Mert fontos szamomra, hogy kepzett magyar fiatalokat/embereket neveljunk, ez biztos erteke az orszagnak!

Vendég

#12

2016-04-21 09:48

Egyszer milyen jó lenne, ha az ilyen döntések kigondolói vállalnák az arcukat, és kiállva a nyilvánosság elé, szakmai érvekkel támasztanák azt alá.

Ja, már ébren vagyok? Akkor bocsánat...

Vendég

#13

2016-04-21 09:51

Mert fontosnak tartom a megfelelő oktatást. És az alapműveltség része a földrajz oktatás. Szeretném, ha gyermekem is megfelelő oktatásban részesülne,ha arra kerül a sor.

Vendég

#14

2016-04-21 10:03

Azèrt írtam alá,mert földrajzot tanítok egy szakközépiskolában. Már így is lehetetlenné tették a földrajz tantárgy oktatasát a minimális óraszámokkal. Elkeserítő! Kinek áll mindez érdekében?

Vendég

#15

2016-04-21 10:16

Ez egy őrült terv, generalistákra van szükség. Alapos műveltséggel széleskőrű, ismeretekkel könnyebb szakmát váltani ha kell.Saját tapasztalatomból tudom 45 év munka alatt legalább háromszor váltottam profilt.
Egres Béla - JGE

#16 Semmi sincs veszélyben!

2016-04-21 10:22

A földrajzi ismeretek megszerzését az általános iskolai évek alatt kell megszerezni és nem a középiskolában! Aki erre képtelen az általános iskola alatt annak semmi keresnivalója a középiskolákban vagy a szakképzésben- annak a gyogyóban a helye!
Akik a szakképzést választják azoknak amúgy se lesz sok lehetőségük arra, hogy külföldre utazzanak és a földrajz órán tanult helyekre elutazzanak és ez így van jól!
Ilyen ismereteket az elit iskolák tanulóinak kell megszereznie és nem a kocsmatöltelék szakmunkás tanulóknak!

Az oktatás már különben is átcsúszott a Jehova Tanúinak irányítása alá akik még radikálisabb szigorításokat fognak bevezetni. Örüljetek, hogy egyenlőre csak a földrajzt bukjátok!
Inkább örülnétek, hogy a nyeszlett mihaszna emós tinik napi szinten tornászhatnak és hittan, erkölcstan keretében kapnak egy kis alapműveltséget.

Végre rend lesz az oktatásban!

Az erkölcsös élet törvényi szabályozásáért!

Ajánlom figyelmetekbe a 6-os hozzászólást!

Egres Béla

Jövő Generációja Egyesület
Tisztelettel: Egres Béla
7633 Pécs, Kerényi Károly u. 2/b

Szigorítsunk a magyar oktatási rendszeren és a fiatalok nevelésén


Vendég

#17

2016-04-21 10:33

Geográfusként szívügyem a földrajz tárgy sorsa!

Vendég

#18

2016-04-21 10:42

Azért írtam alá ezt a petíciót, mert szükségünk van földrajz ismeretekre. Mitől kevésbé fontosabb ez, mint a biológia, kémia, vagy a fizika??? A földrajz az egyik leghasznosabb es legérdekesebb ezek közül szerintem. Miért nem fontos, hogy kellően megismerjük a világot, a bolygót, amin élünk? Anélkül nem is tudnánk eligazodni a világban. Remélem leszünk elegen akik aláírják! Hajrá földrajz!


Vendég

#19

2016-04-21 11:13

Az egyik legjobb tantárgy! Hisz a természet az igazi otthonunk, ami a lelket is meggyógyítja! Ezúton mondok köszönetet TENK ZOLTÁNNAK, egykori szegedi általátonos iskolás földrajz tanáromnak, hogy kiváló óráival ismerhettem meg a földrajzot. Hálás vagyok az őszi és nyári táborokért, a felejthetetlen élményekért!!! Minden évben legjobban a nyári táborokat vártam!!! Köszönöm öcsém nevében is, hogy felfedezhettük Magyarországot! Makai Beáta

Vendég

#20

2016-04-21 11:29

Felháborító az a cinizmus, szakmaiatlanság, előre át nem gondolt döntéshozatal, vagy épp előre eltervezett, de alapvetően hibás koncepció, amellyel műveletlen, a mai világban eligazodni képtelen, szakbarbár fiatalokat akar kineveltetni velünk az oktatáspolitika.
Nick nevet

#21 Re: Semmi sincs veszélyben!

2016-04-21 11:34

Nick nevet (kínjában)

#22

2016-04-21 11:41

 Milyen, önmagát nemzetinek mondó kormány az, amelyik pont a földrajzot akarja megszüntetni? Pont azt a tárgyat, ami leginkább szükséges a társadalmi-gazdasági és természeti folyamatoknak, ezek összefüggéseinek és a napi hírek értelmezéséhez...? Hajrá, legyen még butább mindenki! Cserében lehet többet énekelni, meg horgász órákat venni! Nem, mintha ezekkel bajom volna, de a földrajz talán mégiscsak fontosabb lenne, nem???


Vendég

#23

2016-04-21 11:41

Nem lehet cél, hogy minimális általános tudással se rendelkezzenek érettségizett emberek. Szomorú, ha ezen akar spórolni az ország.

Vendég

#24 Re: Semmi sincs veszélyben!

2016-04-21 11:46

#16: Egres Béla - JGE - Semmi sincs veszélyben! 

 Egy erdésznek pl. nincs szüksége több földrajzi tudásra, mint amit felső tagozatban megszerzett?? (NINCS 8 évig földrajz tanítás az általánosban!)

Okoskodás helyett érdemes lenne tanulmányozni a helyesírást, azt már alsóban tanítják, hogy a "válasszák" az felszólítómód, ebbe a mondatba kijelentő alak kell (választják)

Barbara

#25 Re: Semmi sincs veszélyben!

2016-04-21 11:55

#16: Egres Béla - JGE - Semmi sincs veszélyben! 

Tisztelt Egres Béla!

Tudtommal 7. osztálytól van földrajz oktatás az általános iskolákban, nem pedig 1. osztálytól! A megfelelő földrajzi ismeretek elsajátításához nem elegendő 2 év 13-14 éves fejjel! Mindenképpen szükséges még az a plusz  2 év, de lehetne akár több is! 

Tisztelettel:

Horváth Barbara