Az Oktatói Hálózat petíciója

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az Oktatói Hálózat petíciója petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#126

2015-12-17 11:04

Egyet érek a felsőoktatási dolgozók követelésével - talán már előbb is fel kellett volna lépnünk a téma közvélemény előtti megszólaltatásával. Nem tűrhetjük a végtelenségig az értékek nyilvánvaló lejáratását.

Vendég

#127

2015-12-18 08:34

A dolgokat értékükön kell megvásárolni. Az oktatók munkáját is.

Vendég

#128

2015-12-18 16:13

Azért irtam alá, mert maximálisan egyetértek a peticibóban leirtakkal, és Weltner tanárúr gondolatmenetével!
Én, és rajtam kívűl 100 betegből 95 foggal- körömmel ragaszkodik a MAGYAR ellátáshoz!
Nekem volt szerencsém az egri SBO- n feküdni, ahol senki sem volt magyar. Az egxik arab-miután megmérte a vérnyomásomat(60/47 ), közölte, hogy másfél, -két napom van és exitalok.
) jelzem, melyvenás lábtrombózisssl vittek br. Ez láthatóan senkit sem érdekelt.

Vendég

#129

2015-12-29 07:01

Támogatom aláírásommal, mert elfogadhatatlan
a kormány minden lépése.

Vendég

#130

2016-01-14 10:24

9 éve tanársegédként dolgozom az egyetemen és a fizetésem a kezdés óta nem változott, de az egészségügyben és a közoktatásban már ki tudja hányszor volt emelés azóta. Közben azért nyelvvizsgázzak, végezzem az oktatói és PhD munkámat magas színvonalon, tananyagfejlesztés céljából önkéntesi munkát vállalok, hogy csak a 3 kiskorú gyermekem eltartásáról ne is beszéljek.

Vendég

#131

2016-01-25 16:54

Január 25. van, a mi egyetemünkön még nincs semmi hivatalos értesítés arról, hogy mekkora lesz az emelt fizetésünk. Az a hír járja, hogy nem az oktatói bértábla változik, hanem valamilyen bérkiegészítést kapunk (gondolom terror-veszélyességi pótlékot), ami visszavonható. Tovább folyik velünk a játszadozás? Remélem mindez csak rosszindulatú hiresztelés.


Vendég

#132

2016-01-26 17:01

A petícióval teljes mértékben egyetértek.
Sajnos nemcsak a fizetések alacsonyak, de a kutatási körülmények is siralmasak.
Az elmúlt néhány évben csak személyes külföldi kapcsolatokon vagy illegális oldalakon keresztül vagyunk kénytelenek a szakirodalmakhoz jutni.
Több mint 20 éve dolgozom az ELTE-TTK-n mint oktató-kutató, ez idő alatt egyetlen Ft kutatási pénzt az egyetemtől nem kaptam. Sőt az oktatáshoz elengedhetetlen valamennyi tanszéki eszközt, pl. számítógép, nyomtató, projektor mikroszkóp stb.kutatási pályázatainkon nyert pénzekből vettük. Az elmúlt 2 évben az a PhD hallgatókkal együtt 9 fős tanszék éves költség kerete 240.000 Ft-volt, amiből a telefon számlától papíron keresztül az eszközjavítást is fizettük. A múlt évben doktoranduszaim éves kutatási finanszírozása 50.000 Ft-volt.
Korábban évi 1-2 milliós pályázati (főleg OTKA) tudtuk finanszírozni a létezésünket, de az utóbbi 5 évben korábbiakkal ellentétben még pályázati pénzt sem tudtunk nyerni, de nem csak mi, hanem a tanszékcsoport 25 oktatója közül senki.
Ezek után milyen jogon kéri számon az egyetem évente a tudományos teljesítményt???
Oktató

#133 Köszönjük az iránymutatást!

2016-01-27 08:34

Hír TV : Szégyenteljes helyzet: másodállást javasolnak az egyetemi oktatóknak (A linket nem engedte beszúrni, keress rá!)

Értem Palkovics Úr!

Eddig nagyon fel voltam háborodva és harcoltam az igazunkért.

De most már minden tisztázódott. Ezzel rendezte a közöttünk lévő feszültséget és helyre tette a dolgokat! Köszönöm államtikár Úr!  Mától ehhez igazodom!

Tehát, annyit dolgozom az Egyetemen, amennyit fizetnek. Vállalok másod és harmadállást és kevesebb időt, energiát, minőséget fordítok a főállásomra, a felsőoktatásra.

Köszönöm szíves iránymutatását! Többet nem is zavarom önt követelőzéssel!

Viszont nem látásra!

Egyetemi oktató.

 


Vendég

#134

2016-01-27 19:49

Az az államtitkár (a miniszterével együtt), aki másod-harmadállást javasol "megoldásként" az egyetemi oktatóknak, közben az oktatási terheket, a tudományos, előmeneteli követeményeket folyamatosan srófolja felfelé, a feltételek bármifajta javítása nélkül, AZONNAL MONDJON LE!


Vendég

#135

2016-02-01 15:27

Fiatal egyetemi oktató koromtól kezdve többször menekültem a pénzügyi összeomlás elől külföldre dolgozni. Jelenleg óraadó vagyok a Pannon Egyetemen, családomat alapvetően külföldi munkámból tartom el. 56 éves vagyok, szeretnék még egyszer Magyarországon dolgozni, lehetőleg a felsőoktatásban és a kutatásban.

Vendég

#136

2016-02-02 08:03

A gyerekeink unokáin jövőjéről van szó! Ezt muszáj támogatni, mert ha hagyjuk hülye, birka társadalmat nevel belőlük az oktatásért felelős minisztérium!!!

Vendég

#137

2016-02-12 08:25

Egyetértek a tartalmával, és szeretném, ha sikerülne megvalósítani.

Vendég

#138

2016-02-20 19:01

Nyomjuk az oktatásügyet

Vendég

#139

2016-03-10 09:17

Mert Magyarország egyik legfontosabb sors kérdéséről szól.

Vendég

#140

2016-06-07 09:23

Mert egyetértek a pedagógusok követeléseivel.