Tiltsák be Magyarországon a kutyák altatását!


Vendég

#76

2015-11-04 20:47

Azért, mert egy kutya és egy ember között nem olyan nagy a különbség, mint sokan gondolják. Aki szívtelenül el tud altatni egy kutyát az el tud egy embert is aki lehet akár a nagymamája is.

Vendég

#77

2015-11-04 20:53

Mert ellenzem azt, hogy egy állat életét kioltsák csak azért, mert egy rossz gazda miatt az utcára került. és egy sintértelepre kerül, mert a menhelyek telítettek. Építsen a kormány menhelyeket, ne a sintértelepeket támogassák államilag.És központi, államilag működtetett korházat az állatok számára, ahova azok az állatok is eljuthatnak, ahol a gazdinak nincs pénze orvosra. És az állatvédelmi törvénybe vegyék be a kötelező ivartalanítást és a letöltendő börtönbüntetést az állatkinzók számára.

Vendég

#78

2015-11-04 21:07

Több esèlyt a kutyuskáknak! Nem az a megoldás, hogy elaltatják őket. Az illegális szaporitást kellene megállitani!

Vendég

#79

2015-11-04 21:25

Mindent-ami az állatokat védi.aláírnák.

Vendég

#80

2015-11-04 22:04

Minden állatkínzást és felesleges gyilkolást ellenzek. Az állat tartást kössék vizsgához! Ellenőrizzék rendszeresen a jószágok körülményeit!
schilon
Vendég

#81

2015-11-04 22:28

Miért írtam alá a petíciiót?

Mert végre megkérdezik a véleményemet erről - remélem, minél többen elmondják, min kellene változtatni, mire lenne szükség az állatok védelmében.

Mert egyetértek az abban foglalt felhívással, és mert a menhelyeken lévő túlzsúfoltságot csak úgy lehet enyhíteni idővel, hogy reklámokkal, felvilágosító műsorokkal az emberek tudatába bele kell súlykolni, hogy ivartalanítsák állataikat, ha nincsenek meg a szaporulat felnevelésének feltételei, hogy felelősséggel tartoznak a magukhoz vett állatokért, hogy komoly büntetésekkel sújtsák végre a kegyetlenkedőket, hogy már a kisgyerekkorban tudatosítsák: az állattartás felelősség, életre szól, meggondolt döntést hozzon, aki vállalja. Ne az állat szenvedjen az ő meggondolatlanságuk miatt - seregnyien vannak!

Hogy legyen ingyenes az ivartalanítás, legalább, míg ez a mai jatasztrófális túlszaporodás normalizálódik!

Hogy nézzenek végre a szaporítók körmére - akár engedéllyel, akár engedély nélkül működnek is! 

Hog legyen kötelező és visdzakereshető orvosi vizsgálat, ellenőrzés, mielőtt eladnak egy-egy kutakölyköt (és utána derül ki, hogy beltenyészet miatt pl. Ynyitott koponyával, vakon, vagy hermafroditán születtek).

Hogy tiltsák be végre az állatok elaltatását, amit sok helyen mégcsak nem is altatóinjekcióval, hanem kegyetlen módszerekkel (pl. vízzel locsolt betonozott aljú ketrecbe zárt állatokat áramütéssel, vagy lelövéssel végzik ki). 

Hogy kapjanak meg minden anyagi és erkölcsi támogatást az állatmenhelyek azért, hogy feladatukat el tudják látni - és rendszeresen ellenőrizzék is a működésüket.


Vendég

#82

2015-11-04 23:31

Ha az embernek joga van az életben maradáshoz, akkor egy állatnak is joga van ehhez. Hogy miért? Egyszerű: az állat feltétel nélkül szeret, és ragaszkodik az emberhez, még akkor is ha az ember bántja, ha csak a kisebbrendűségét, az agresszióját vezeti le rajta. Arról nem is beszélve, ha egy faj kutyában csak a pénzt látja, (lásd: szaporítás)

Vendég

#83

2015-11-05 00:18

Mert tortennie kell valaminek,borzasztoan bannak az allatokkal.
Megis azt hiszem,abban az orszagban,ahol 100 ft folott kerul egy kobor cica megetrtese,nem varhatunk semmit.

Vendég

#84

2015-11-05 04:42

Életekről beszélünk,nem a halálba küldés a megoldás,menteni mindenáron,szaporítókat,felelőtlen gazdákat,kínzókat,gyilkosokat,a legkeményebben büntetni,Állatvédelemre több anyagi segítséget nyújtani,segíteni a munkájukat,természetesen őket is ellenőrizni,hogy a befolyt pénzösszegek,valóban a náluk tartott állatok gondozására,ebbe mindent beleértve,fordítják és nem megélhetési gondjaik könnyítésére használják fel!!!

Vendég

#85

2015-11-05 04:53

Miért írta alá ezt a petíciót?Mert sajnálom őket

Vendég

#86

2015-11-05 08:03

Mert nem megoldás arra hogy felelötlen emberek hibáját az álatok szenvedik el

Vendég

#87

2015-11-05 08:14

Azért, mert egy kutya nem kell senkinek nem az a megoldás, hogy elaltatjuk. Egész más helyzet az, ami Velünk történt.
Drága Vanikám már 14 éves volt. Nem evett, nem ivott, már lógott a nyelve, a nyála folyt, fel sem tudott állni,mert olyan öreg és beteg volt. Az utolsó pillanatig vele voltam. Soha nem felejtem el azt a tekintetet, ahogyan nézett, hogy "most már nem bírom segíts" Drága csillagom már szenvedett. neki megváltás volt, hogy békésen elaltattuk, és annyira szerettem, hogy nem tudtam nézni, hogy még napokig szenvedjem. Ezzel, hogy ezt a fájó döntést meghoztam, mert annyira szerettem, hogy nem hagyhattam, hogy tovább szenvedjen. Azóta is nagyon hiányzik. Most lehet,hogy elítéltek, de nem érdekel. Bizony egyik másik embert nem sajnáltam annyira, mint a drágámat. Bizony halottak napján érte is égett egy gyertya.

Vendég

#88 Re:

2015-11-05 08:34

#1: -  

 Előkell segíteni az ivartalanítást, a felesleges szapororulat érdekében.


Vendég

#89

2015-11-05 08:39

minden élőlénynek joga van az élethez...

Vendég

#90

2015-11-05 09:27

Mert a barátaink, kik míg élnek hűségesek hozzánk.

Vendég

#91

2015-11-05 10:03

egyetertek az allatok vedelmevel

Vendég

#92

2015-11-05 10:43

Azért írtam alá, mert senkinek nincs joga Istent játszani és életeket elvenni. Kivétel csak akkor lehetséges, ha az állat gyógyithatatlan beteg és nagyon szenved
Judit55
Vendég

#93

2015-11-05 10:43

Önmagában EZ nem  megoldás a mostani áldatlan állapotokra,, ezzel minden felelős állatmentő- és szerető embernek tisztában kell lennie! Ezzel egyidőben a KÖTELEZŐ IVARTALANÍTTATÁSI kötelezettséget IS be kell(-ne) vezeni, állami támogatásssal, vagy az állatorvosi ellátási díj mérséklésével! Az állatvédelem - s az állatok száma- csak így, a kettővel együtt válhat pozoitív foyamattá, csak az egyik,,pólusra" figyelve még nagyobb - és reménytelenebb helyzetű- káosz lesz....


Vendég

#94

2015-11-05 11:30

Azért, mert a kutyák érző lények, és sokkal értékesebbek mint a legtöbb ember.

Vendég

#95

2015-11-05 11:51

Meet a kutya husegesebb mint AZ ember.

Vendég

#96

2015-11-05 12:05

Az állatokat is joguk van az élethez mint bàrki màsnak!Nem vagyunk istenek h mi döntsünk az életükről.!!!

Csak legyen is vegre valami haszna az aláirasoknak!


Vendég

#97

2015-11-05 12:16

Mert szeretném,ha a kutyusokat nem elaltatnák,hanem felelős gazdit találnának nekik.Lehet erre éveket kell várni,de a menhelyeknek és sintértelepnek több pénz jutna.

Vendég

#98

2015-11-05 14:22

Mert allatbarat vagyok.

Vendég

#99

2015-11-05 14:52

SOHA NE HALJON MEG KUTYA TÖBBET !!!!!!TILTSÁK BE AZ ALTATÁST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#100

2015-11-05 16:17

Ellenzem az egészséges kutyák lealtatását. Felháborító, hogy elvesznek egy életet csupán azért, mert útban vannak.