„Éhen fogunk dögleni!”

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) „Éhen fogunk dögleni!” petíció automatikusan generált fórumtémája

asi

#1 Új Közmegegyezést!

2014-11-18 16:45

Az lenne az értelmes címe ennek a petíciónak, hogy Nem hagyjuk magukat és senkit sem éhen dögleszteni!! - Tessék sürgősen megfordulni a lovon, amíg lehet.

 

Mivel az ember nem azért áll ki, amit nem is szeretne, hogy bekövetkezzen, hanem azért áll ki, hogy a jogos jussához mielőbb hozzáférjen, maga és mindenki!

Európai alapjövedelmet mindenkinek mielőbb! https://www.facebook.com/Alapveto.Jovedelem

 

 

Aniko

#2 Re: Új Közmegegyezést!

2014-11-18 18:44

#1: asi - Új Közmegegyezést!  

 egyetertek en sem talalom szerencsesnek a cimet.


Vendég

#3 Egy új gondolat

2014-11-18 19:19

Rabok legyünk vagy szabadok.

Itt az idő, válasszatok.


Vendég

#4

2014-11-18 19:58

Orbán takarodj! Ne családi pótlékkal és segélyekkel szórakozz,hanem azzal ami a lábad között van és veled egyidős!
Brigitta

#5

2014-11-18 20:00

Egészséges ételet és jobb körülményeket a gyerekeknek. Fejlődéshez szükséges nagyszinvonalú oktatást. Több támogatást a szegényeknek!

Carbonsai

#6

2014-11-18 20:48

Jó reggelt! Nyílik a szegénység ollója. Te melyik oldalán érzed magad?


Vendég

#7

2014-11-18 21:30

Nagyon kevés ember írta alá, ilyen jól megy a magyaroknak!

Vendég

#8

2014-11-19 03:39

én már alá írttam,és te?

Vendég

#9

2014-11-19 07:30

Sziasztok!

Mélyen egyetértek a petíció összes sorával.

 

Ami plusszban igazán bosszantó, hogy értelmi fogyatékosnak nézi a kormány az embereket.

Szegény vagyok, de hülye nem.

adófizető

#10 Re:

2014-11-19 07:44

#4: -  

 Pedig ebben az egyben igaza van! A becsületesen dolgozók egyre nagyobb rétege szegényedik el éppen azért, mert egyre több bőrt nyúznak le az adófizetőkről azért, hogy eltartsanak egy olyan réteget, akiknek eszükbe sem jut becsületes munkával kenyeret keresni.

A segélynek egy átmeneti mentőövnek kéne lenni, nem pedig abalakon kiszórt pénznek olyanok részére, akik generációkon keresztül erre rendezkedtek be, hogy segélyből éljenek. 

A gyerekek után adott juttatásoknak pedig egy befektetésnek kéne lenni a jövő nemzedékbe, aki majd előbbre viszi az országot. Magyarországon viszont van egy olyan réteg, akik potyogtatják a gyerekeket szakványba, hogy az utánuk járó juttatásokból éljenek. Ezek a gyerekek nem jelentenek befektetést a jövőbe, mert a legtöbbet nem járatják rendesen iskolába, óvodába, sok előbb megtanul lopni, mint beszélni és felnőve csak újabb kelés a társadalom fenekén, teher a becsületes állampolgároknak. Ezek az emberke gyerekkorban nem tanulják meg, hogy becsületes munkával kell pénzt keresni, nem pedig lopni, rabolni, vagy a markukat tartani.

Igenis differenciálni kéne és bizonyos néprétegeknél szigorítani, pl. a gyerekre kapott juttatások minden fillérjéről számlával elszámoltatni őket, mert sokaknál még aznak a kocsmában köt ki a családi pótlék, vagy segély.

Azoknak sincs rá szüksége, akik kilós aranyláncokkal a nyakukban vezetik a vadi új BMV-t, mert csak papíron jogosultak.

 

Ezeket egyszer és mindenkorra rendbe kéne tenni, kiszűrni az érdemteleneket és potyázókat.


Vendég

#11 Re: Új Közmegegyezést!

2014-11-19 07:48

#1: asi - Új Közmegegyezést!  

 Szerintem az országot nyomorba döntő élősködők nyugodtan éhen pusztulhatnának, sőt a pirézek egy részét ivartalanítani sem ártana...

adófizető

#12 Mégis miből?!

2014-11-19 07:49

#1: asi - Új Közmegegyezést!  

 Mégis milyen forrásból is gondolod?! Adóból?! Remek!

Talán te fordulj meg a lovon!


Vendég

#13 Re: Re: Új Közmegegyezést!

2014-11-19 09:28

#2: Aniko - Re: Új Közmegegyezést!  

Szerintem sem szerencsés a cím. Módosítani kellene! Csakazértsem halunk éhen! -vagy valami olyan címet ami arra utal, hogy a petíció aláírásával a 2015-ös költségvetés ellen tiltakozunk.


Vendég

#14 Re: Re:

2014-11-19 09:45

#10: adófizető - Re:  

 Kedves adófizető!

Bocsi, nem kívánom, hogy olyan helyzetbe kerüljön, hogy elveszítse a munkáját.  Jelenleg ha egy kétgyermekes átlagos család mindkét tagja munka nélkül marad és három hónapon belül nem találnak munkát, akkor csak az egyikőjük lesz jogosult a Foglalkoztatást Helyettesítő Támogatásra, ami jelenleg 22.800 Ft, a két gyerekre kapnak 26.600 Ft Családi Pótlékot. No akkor ebből próbáljanak megélni, a jövőben meg még a CSP sem lesz. Négyen 22.800 Ft-ból esetleg majd 47.000 Ft közmunkából ami ha szerencsés akkor 6 hónapig tart egyébként meg 30-60 nap. Ön sem gondolja komolyan, amiket írt. Sztereotípiákat gyártanak a NET-en de a szegénység nem etnikumhoz kötött fogalom. A dolgozók is éheznek és lakhatási problémákkal küzdenek és az ellátásokból megélni emberhez méltón nem lehet.

asi

#15 Re: Mégis miből?!

2014-11-19 14:21

#12: adófizető - Mégis miből?! 

 Aki azt kérdezi, hogy miből, az magát súlyosan megtéveszti és halvány gőze sem lehet a közgazdasági, pénzügyi  alapvetésekről sem.  Tessék pótolni az ismeret hiányokat sürgősen.

 

 

asi

#16 Re: Re: Re: Új Közmegegyezést!

2014-11-19 14:22

#13: - Re: Re: Új Közmegegyezést!  

 Nem pusztán nem szerencsés, hanem kifejezetten kontraproduktív.


Vendég

#17

2014-11-19 15:41

Egyedül élek éhezem napiszinten mert nincs rendes munkahley és megélhetés és nagyon elegem van!!!!!!!!!!

Vendég

#18

2014-11-19 16:25

Romokban hever országunk, jelenünk,
semmire valóság így az életünk!!
Kormány- és rendszerváltás nélkül
elpusztul nemzetünk!!!
Radikális, tömeges ellenállásra-nyo-
más gyakorlásra/
kell összefognunk és parazitáinktól
megszabadulnunk!! Létünk a tét!!

Vendég

#19

2014-11-19 17:47

"Habár felül a gálya alul a víznek árja, azért a víz az úr" A rohamosan növekvő szegénységet jó ha észreveszik a politikusok!! Ez most az ország érdeke!!!!!!!!

Vendég

#20

2014-11-19 19:54

Nem tudok érdemben hozzászólni, mert már nem tudok kulturáltan reagálni a sok aljasságra, ahogy "pasaparkos", nemtudomhánynégyzetméterakecóm-politikusok megint a segélyek szűkítéséről beszélnek, forog a gyomrom ettől a bagázstól, és trágár szavak tolulnak a számra.

Vendég

#21 Re: Re: Új Közmegegyezést!

2014-11-19 19:56

#11: - Re: Új Közmegegyezést!  

 rasszista undormányok húzzanak el innen, ez itt nem a kurucinfő seggfej.


Vendég

#22

2014-11-19 20:00

Csak akkor, ha hagyjuk!

Vendég

#23

2014-11-19 20:05

pénzért ti is ??KÖCSÖGÖG!!!!

Vendég

#24

2014-11-19 20:25

Közgazdasági végzettségem van, bezárt a gyár ahol dolgoztam, munkanélküli lettem, férjem 15 éve meghalt, egyedül neveltem eddig gyermekeimet.
Borsod megyében Miskolc mellett laktam, semmi munkahely nincs a környéken.
eljöttem Budapestre, most 57 éves vagyok, most már itt sem tudok elhelyezkedni, és rokkant nyugdijas lettem, amelyet félek, hogy elvesznek tőlem. Pedig meg van az indokom, hogy miért vagyok rokkant. Ha nem kapom meg a rokkantsági nyugdijat, mivel most voltam felülvizsgálaton, valóban éhen fogok halni, de azt nem várom meg, inkább irány a vasút. MEHET! JÖHET! a vonat rám.
miszisz57

#25 Re:miszisz57

2014-11-19 20:27

#6: Carbonsai -  

 engem már kettévágtak, se múltam, se jelenem, se jövőm.