Lakossági petíció a pécsi helyijáratú menetrend 2026. május 4-től bevezetett módosítása és járatritkítás AZONNALI visszavonásáért!
Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével
Petíció lezárása
2026-05-12 10:10:02A mai napon lezártam az aláírásgyűjtést ma vagy holnapi napon összefésülöm a papír alapú aláírásokkal és átadom az illetékeseknek
Antal Gasparics
Polgármester úr válasza ! és az én válaszom az új fejlemények kapcsán
2026-05-07 11:30:06Sajnálom, hogy ebbe a helyzetbe került. Több megyei jogú város polgármesterével azért dolgozunk már hónapok óta, hogy az állam vállaljon nagyobb részt a helyi tömegközlekedés finanszírozásában, ugyanis a jelenlegi rendszer fenntarthatatlan: miközben 5 milliárd forintnyi szolidaritási hozzájárulást kell Pécsnek befizetni az államkasszába, évente 3-4 milliárd forintnyi támogatást kell adni a Tüke Busznak a működéshez, az állam pedig elenyésző, az éves költségvetésbe szinte láthatatlan támogatást ad a cégnek. Ezen változtatni kell!
Bízom benne, hogy a kormány átszervezi ezt a rendszert. Kérem, hogy írja meg a konkrét járatot és továbbítani fogom a menetrendek elkészítéséért felelősnek. Tisztelettel, Péterffy Attila
Az új fejlemények a következők: Szerdán
Az Alkotmánybíróság megsemmisítette az önkormányzati szolidaritási hozzájárulásról szóló kormányrendelet egyes rendelkezéseit. Az ítélet Alaptörvény-ellenességgel indokolta döntését.
Az Alkotmánybíróság visszamenőleges hatállyal megsemmisítette a szolidaritási hozzájárulásról szóló kormányrendelet lényegi rendelkezéseit.
Ezért okafogyottnak tekinteném az érvet amit leírt válaszban polgármester úr így kérem a menetrend haladéktalan visszaállítását
Antal Gasparics