Ne vegyék el a rokkantsági nyugdíjat a jogosultaktól!


Vendég

#126

2012-02-20 11:03

IGEN. NE VEGYÉK EL........

Vendég

#127

2012-02-20 11:39

Felháborító ez az intézkedés is!!!!!!

Vendég

#128

2012-02-20 13:15

Ehhez nem tudok mit szólni...

Vendég

#129

2012-02-20 13:40

Kérek minden érintett és nem érintett jóérzésű embert,hogy írja alá ezt a Petíciót mert nagyon fontos lenne,hogy a rokkant embereket ne nyúzza a FIDESZ mégjobban.Köszönöm annak aki aláírja!

Vendég

#130

2012-02-20 13:47

Ne vegyék el a ROKKANTAK UTAZÁSI KEDVEZMÉNYÉT sem!

Vendég

#131

2012-02-20 14:01

nagyon sok ember életét keserítheti meg

Vendég

#132

2012-02-20 14:17

Nem tartom jónak azt hogy az 57.évüket betöltőknél minden marad a régi.És az aki akár pár nappal később született több év robot,idegeskedés vár!!!Sajnos én is ebben a helyzetben vagyok mivel májusban leszek 57.éves.Számos betegségen túl vagyok,de nem tudom hogy a felülvizsgálaton mire lesz elég. Nyíregyházán élek,munkalehetőség nincs.Családomban tapasztalom.Fiam, menyem, férjem alig tud elhelyezkedni....

Vendég

#133

2012-02-20 15:22

67 %-os,III. csoportú 60 éves rokkantnyugdíjas vagyok. Ellátásom elnevezése ez év januárjától megváltozott, ezzel rokkantsági státuszom is megszünt. A változás hátrányosan érint, a korábban szerzett jogot vontak meg tőlem. Amennyiben időközben emelkedik a nyugdíjkorhatár - talán életemben sem lehetek nyugdíjas, akár rokkantsági, akár öregségi nyugdíjas. Így szükség esetén - mint most sem - vehetek igénybe akár még személyi kölcsönt sem, amennyiben arra szorulnék. Huszonhét év szolgálati idővel rendelkezem, nyugdíjam összege nem sok. Amennyiben tudtam volna nyolc órás teljes munkaidőben munkát végezni, úgy jelenleg is azt tenném, talán nyugdíjat is remélhetnék olyan összegben, amiből idős korban megélhetésem biztosított lenne. Tisztelettel várom segítségüket a döntés megváltoztatására.

Vendég

#134

2012-02-20 15:29

Nem a nyomorultaktól kell elvenni azt a kevés nyugdíjat ha nem a milliós fizetéseket le venni a miénk szintjére hogy megtudják hogy hogy él meg belőle, nem beszélve hogy elvették a kor engedményes nyugdíjat,amit azért jár hogy egészség károsodást szenvedtünk mert ők az íróasztal mellet nem igen érte őket egészség károsodás. Nem beszélve hogy ezt mind visszamenőlegesen csinálták velünk ami alkotmány ellenes, de sajnos süket fülekre talált undorító amit ezek művelnek a nyugdíjasokkal!!!

Vendég

#135

2012-02-20 15:37

67 %-os,III. csoportú 60 éves rokkantnyugdíjas vagyok. Ellátásom elnevezése ez év januárjától megváltozott, ezzel rokkantsági státuszom is megszünt. A változás hátrányosan érint, a korábban szerzett jogot vontak meg tőlem. Amennyiben időközben emelkedik a nyugdíjkorhatár - talán életemben sem lehetek nyugdíjas, akár rokkantsági, akár öregségi nyugdíjas. Így szükség esetén - mint most sem - vehetek igénybe akár még személyi kölcsönt sem, amennyiben arra szorulnék. Hátrányosan érint az utazási támogatás megszüntetése is, mivel egyes esetekben Budapesti egészségügyi intézménybe utazok vizsgálatra, ellátásra. Ezt a TB nem támogatja. Harminchat év szolgálati idővel rendelkezem, két gyermeket neveltem fel, - 1973, 1977-ben születtek - GYES-en egy napig sem voltam, bár ebben az időben jogosult voltam annak igénybevételére -. Amennyiben egészségi állapotom lehetővé tette volna a mai napig is örömmel dolgoznék. Betegségem miatt alkalmatlanná váltam arra a szellemi, adminisztratív munkára is, amit végeztem. Gyermekeim útrabocsátását követően az utóbbi években fel tudtam volna készülni a nyugdíjas évekre, hogy biztosítsam megélhetésemet. Azonban betegségem ebben megakadályozott. Rokkantságom maga is hátrányosan érintett nagyon sok tekintetben, fizikailag, és pszihikailag is. Ezt az állapotot tetézték az utóbbi hónapokban azzal, hogy megélhetésem - rezsi + gyógyszerek - is bizonytalanná vált. Tisztelettel várom segítségüket a döntés megváltoztatására.

Vendég

#136

2012-02-20 16:05

Ez a mocskos banda miért akar teljesen kiirtani bennünket? 55 évesen közel 40 évet dolgoztam le és belerokkantam a munkába!!!Mutassonak fel a fideSS-ek 40 év fizikai munkát és utána beszélhetünk!!/ha szóba állnék ezzel a bandával/.

Vendég

#137

2012-02-20 17:00

Szégyen Magyarországra, hogy ide jutottunk, hogy a legelesettebb, legszegényebb, magatehetetlen emberek pé nzének megvonásával akarjuk feltölteni az ország pé nztárcáját. És hol vannak a gazdagok, akik a 16 kulcsos adóval még többet takarítanak meg. Csak a szegény és mindig a szegény adakozzon, aki már majdnem éhen hal ebben a HAZÁBAN?

Vendég

#138

2012-02-20 18:40

igen, évek óta még az egészségesek is beleőrülnek, hogy munkát találjanak-1-1 meghírdetett állásra több tízszerese jelentkezik, és ezemkivül a neten rengeteg nem valós munkát (számítógépes, előre fizetős, stb) munkát is meghírdetnek. Rehabilitációs munkahely meg pláne nagyon kevés van több tíz éve és számukat csökkentették mindig , ahova még nehezebb bejutni az arra alkalmasnak. Most majd vállalatoknak egy ideig nem kell majd fizetniuk rehabilitációs támogatást, ha megváltozott munkaképességüt alalmaznak -de az egészségeseknek szánt munkákra???( több tízszeres a túljelentkezés eddig is) Az biztos, hogy fogyni fog a rokkantsági ellátások száma már a elhalálozások számával is..
( "Egy olyan rendszert szeretnének ugyanis felülvizsgálni, amelyen az előző években már számos széles kijáratot nyitottak, és folyton tessékelik ki belőle az embereket, miközben a keskeny bejáraton egyre kevesebben léphetnek be. A nagy kérdés emiatt nem csak az, hány embert szorítanak ki a rendszerből, hanem az, hogy ők a nyomorba érkeznek, vagy a munkaerőpiacra." -http://www.medicalonline.hu/cikk/megszoritas_elhalasztva )

Vendég

#139

2012-02-20 19:07

Az alkotmánybíróság szerintem a kormány pártjára fog állni, nem fog jogsérelmet megállapítani. Nemzetközi "vizekre kellene evezni".

Vendég

#140

2012-02-20 22:39

ez a döntés szörnyü az enberek számára
vadvirág_54

#141

2012-02-20 22:41

Aki rákényszerül a rokkant nyugdíjra és mellette így is nehezen veszi meg a gyógyszereit,mert még élni szeretne! Azt akarják még jobban a csaló emberek miatt büntetni!Szégyelljék magukat.

Vendég

#142

2012-02-21 00:01

Bizony ne vegyétek el

Vendég

#143

2012-02-21 06:22

Ez a rendelkezés arról szól hogy senki ne tudja elérni azt % határt amivel pénzbeli ellátás is megilletné mindegy hogy ki mennyire beteg! Ez a csoda kormány azt gondolja hogy ha javul a stisztika akkor Magyarországon se nyomorék, se pedig koldus nem lesz. Az hogy vissza vezetnek a munka világába, az hazugság, hol van munka???

Vendég

#144

2012-02-21 07:19

Az egészséges fiatalok sem kapnak megfelelő munkát, akkor egy rokkant, hogy talál magának?

Vendég

#145

2012-02-21 10:38

Engem felháborit, ahogy e Kormány bánik a fogyatékosokkal, de mondhatnám az időseket, nyugdijasokat. Ilyenkor az az érzésem ha ezen kiadást megspórolják, könnyebb teljesiteni az Uniós előirásokat
Én akkor sem voltam EU párti, mert most látszik hogy igaz lesz az EUtanázia.
Valószinű -bár nem hiszem e szándékot - a rokkant nyugdij vagy járulék kiadás nem több mint amennyibe kerülne a munka világába való visszavezetés, melytől az ország gazdasági problémái megoldását várják, de inkább lesznek földönfútok....
De ha logikus gondolkodás lenne:
Mi lesz azokkal akik koruknál fogva, már nem szerezhetnek nyugdij éveket: nekik majd öregségükre lesz 5-10-15 év munkaviszonyuk. Legalább akkor azt vállalják be hogy az életkornak megfelelően az elveszett évekkel induljon a rokkant ember.
De akik dolgoztak nekik sincs munkaviszonyuk mert nem vontak járulékot.
S mi van a szerzett jogokkal !? én úgy gondolnám hogy 2012-t követően (vagy a függőben lévőknél) lehetne ezt alkalmazni, s nem visszamenni 40 évet.(17-57 évig számolva) Hasonlót tulajdonképpen a Rákosi érában mertek megtenni mikor az 50-es években elvették a termőföldet tulajdonosától. A tankönyv úgy jegyzi e kort " az elnyomás formái és „gépezete”.

Vendég

#146

2012-02-21 10:50

Én kérném cserébe a születéstől meg nem kapott teljes egészséget: s vihetik

Vendég

#147

2012-02-21 10:56

Remélem lesz nekik munkahelyük, de nehogy a kerekesszékeseket a bányába küldjék le....
Lázáréktól még ez is elképzelhető vagy a Taigetosz fideszes legendája
Orwell

#148 Ne vegyék el...

2012-02-21 10:56

Remélem lesz nekik munkahelyük, de nehogy a kerekesszékeseket a bányába küldjék le....
Lázáréktól még ez is elképzelhető vagy a Taigetosz fideszes legendája

Vendég

#149

2012-02-21 11:00

Remélem mindegyikük kap majd munkahelyet is. Csak ne a bányába a kerekesszékes, s ne postásnak a dupla amputált
orwell

#150 Ne vegyék el a rokkantsági nyugdijat..

2012-02-21 11:07

Még kér a nép, most adjatok neki!
Vagy nem tudjátok, mily szörnyű a nép,
Ha fölkel és nem kér, de vesz, ragad?
........
S a nép hajdan csak eledelt kivánt,
Mivelhogy akkor még állat vala;
De az állatból végre ember lett,
S emberhez illik, hogy legyen joga.
Jogot tehát, emberjogot a népnek!
.
S ti, kik valljátok olyan gőgösen:
Mienk a haza és mienk a jog!
Hazátokkal mit tennétek vajon,
Ha az ellenség ütne rajtatok?...
...s ugy vigyázzatok:
Ismét pusztíthat a láng rajtatok!