Petíció a Támogató Szolgálatokért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Petíció a Támogató Szolgálatokért petíció automatikusan generált fórumtémája

Meleg Sándor
A petíció szerzője

#1

2011-10-10 11:59

Hajrá!
19

#2 grat

2011-10-10 13:47

Nagyon jól összeszedtétek az érveket.

Vendég

#3

2011-10-10 21:39

Attól tartok, az érvek sajnos nem hatnak, mint ahogy
nem hatottak például az egykulcsos adórendszer
bevezetésekor -hosszan sorolhatnánk- sem.
Ilyen alapon -szerény szabad véleményem szerint-
semmi különbség nincs Hitler, Sztálin és orsós között.
Mindettől függetlenül, vagy inkább ezekkel együtt
nagyon szorítok, hogy sikerüljön elérni valamit.
Jjjja! Továbbá amikor a felügyeleti szervek ellenőrzéseket végeznek a szolgálatoknál, ugyan fáradjanak már el a kliensekhez is, nézzék meg, hogyan, milyen körülmények között élnek és hogyan vannak ellátva, hogy legalább halvány fogalmuk legyen, kiknek a sorsáról döntenek pusztán papírok és számok alapján!!!

Vendég

#4

2011-10-10 22:11

Osztozom az előttem szólóhoz. A papírok és a számok nem tudják megmutatni, mi is a valóság. A hivatástudatot nem lehet pénzben kifejezni. Sokan vannak akik már nem is kifejezetten a pénzért csinálják, de azért jó ha van pénz. Valamiből működni kell a szolgálatoknak és a dolgozóknak. Éhesen nem lehet dolgozni.
Vendég 5.

#5

2011-10-10 22:30

Nagyon szépen összevannak szedve az érvek, melyhez mindenkinek csak gratulálni tudok azoknak a kollégáknak, akik dolgoztak rajta.Sajnálattal tapasztaljuk minden évben, hogy az ellenőrző szerv még a megfelelő BNO kód alapján sem hajlandó elismerni a halmozott fogyatékosságot. Nem értem, hogy miért a számok a fontosak. Én úgy gondolom, hogy akik ezen a területen dolgoznak maximális elhivatottsággal végzik nap mint nap a munkájukat. Úgy tűnik, hogy ma már az a lényeg, amit lényegnek akarnak látni, és nem a valóság. Bízom benne, hogy valaki azért észreveszi a segélykiáltást!
Meleg Sándor
A petíció szerzője

#6

2011-10-10 22:42

Köszönöm mindenkinek, aki aláírt, igyekszünk mindent megtenni azért, hogy normális körülmények között dolgozhassunk és segíthessük azokat, akinek kell. Reméljük, hogy tényleg az érvek győznek és a pénz ide jön, nem pedig a képviselői illetményalapba... (ez populista volt, de igaz, havi 750 bruttónál én is tudnék mosolyogva dolgozgatni)

Vendég

#7

2011-10-11 00:27

Itt az ideje normális, értelmes célokra szórni a pénzt!!!
Kalmár István Sándor
Vendég

#8

2011-10-11 09:39

Néha úgy érzem bűnös szándék vezeti a "politikusokat", hogy az intézményi, állami szociális szférát végképp leverje. Keserűségem csak fokozódik amikor a szakmát csak csaholó személyek döntenek klienseinkről és rólunk. Kísérleti nyúlnak tekintem magunkat. mert rajtunk próbálják ki mit lehet még ép ésszel elviselni. Undorító!
Példa: A gazdaasszony etetésre készül, kongatja a vödör oldalát, hogy előjöjjenek jószágai. Azok a régi,jól bevált beidegződésüknek eleget téve örömmel futnak hozzá, amikor kiderül üres a vödör, sőt létszámukban is fogyatkoznak az "etetés" után.

Elégedetlenkedő

#9

2011-10-11 09:41

Egész egyszerűen gyomorforgató az a nép vakítás, ami a feszített tükrű vásznon pörög, ez beperli azt, a másik meg a harmadikat, miközben mosolygós "osztagként" előterjesztenek egy olyan költségvetést, amiről mindent el lehet mondani, csak épp azt nem, hogy szektorsemleges, vagyis tulajdonképp 94,5%-ban nem az... Ez a szám azért azt mutatja, hogy bizonyos irányokba van pénz... Lehet, hogy mi nem vagyunk elég hangosak???

Vendég

#10

2011-10-11 10:26

Semmiképpen nem fogadható el a kormány azon döntése, amivel az ilyen nélkülözhetetlen szolgálatok müködését lehetetlenné teszi!

Vendég

#11

2011-10-11 13:00

Egyetértek, egyre több a rászoruló, egyre kevesebb a lehetőség, miért is?!

Vendég

#12

2011-10-11 14:48

Badacsonyi György

Vendég

#13

2011-10-11 15:23

Messzemnően támogatom!!!

Vendég

#14

2011-10-11 16:03

Az ellátottak egyre rosszabb szociális körülmények között élnek, nem tudnak térítési díjat fizetni és egyre többen szorulnak a személyi segítésre és szállító szolgáltatásra. A Szolgálat fenntartása lehetetlenség ennyi pénzből. A minimum személyi feltételek alkalmazása esetén sem elegendő a személyi bérek és az autó fenntartására a szolgálatok finanszírozására kiutalt és utalandó összeg. Nem beszélve arról, hogy a szállítást végző autók elhasználtak, elöregedettek, egyre többet szorulnak javításra, cseréjük egyre égetőbb. Nem tudunk jó és kellő mennyiségű szükségleten alapuló segítséget nyújtani, amennyiben rossz állapotú autókkal rendelkezünk, a dolgozóink nincsenek megfizetve, nincsenek elismerve sem anyagilag sem erkölcsileg. Szomorúnak tartom, hogy a szociális szakmában dolgozók egyáltalán nincsenek elismerve. Lassan a mi dolgozóinkat is az ellátottaink között köszönthetjük, ha így haladunk.

Vendég

#15

2011-10-11 16:12

Felháborító, hogy mennyire nincs megbecsülve a szakmánk!!!!
Mindig csak a szociális szférából vonják el a pénzeket, onnan ahol a legnagyobb szükség lenne rá.
Kevés pénzből nehéz minőségi ellátást nyújtani!!

Vendég

#16

2011-10-11 16:20

Egyetértek... az anyagi megbecsülés hiánya mellett az elvonás arról is tanúskodik, hogy a munkánk értékét is kétségbe vonják a döntéshozók...

Vendég

#17

2011-10-11 20:01

A családok nehéz helyzetbe kerülnek,ha a Támogató szolgálat nem tud segiteni az idős,és beteg embereken,a fogyatékkal élőkön.Ha otthon marad a család dolgozó tagja,hogy ápolja ,ellássa az öregeket,a betegeket,holnap már nem lesz munkájuk.Segítsetek!Írja alá minden segítőkész ember.Mindenki kerülhet nehéz helyzetbe,bárkinek a hozzátartozója,rászorulhat a támogatásra.

Vendég

#18

2011-10-11 21:48

Bízom benne, hogy eredményes lesz a fáradozásotok,és elismerik lelkiismeretes munkátokat.A 8.pontban leírtak megfontolandóak.Kívánom,hogy "munkátok" ami számotokra elhivatottság a fogyatékkal élő emberek felé,megmaradjon.A munkátok folytatásának szüksége nem is lehet kérdés, hiszen olyan embertársainkon segítetek akiknek az életük, életük végéig küzdelem.Sok támogatót kívánok!!!!!!

Vendég

#19

2011-10-12 09:46

Üdv. Mindenkinek!
Nyolcadik éve működik a támogató szolgálatunk, de ilyen drasztikus és eszetlen költségvetési törvényjavaslattal nem találkoztam.
A 2011 évi költségvetéshez képest lecsökkentett 60 %-ból gazdálkodni lehetetlen. Esetleg, ha túl is éljük ezt a csapást, mi legyen kb. 40-50 fő súlyos fogyatékkal élő ellátottal. Ez csak egy támogató szolgálat, de rajtunk kívül van még 380. Egyszerű számítások szerint is mintegy 7600-8000 fő maradna - egyik napról a másikra - ellátatlanul. Velük és az ő segítettjeikkel (kliens) mi lesz? Vajon azoknak a felelős személyeknek, akik az ilyen döntéseket hozzák gondolkodtak már ezen?! ös

egy már nem fiatal

#20 Köszönet

2011-10-12 11:17

Köszönet mindenkinek, aki eddig kiállt aláírásával a fogyatékos emberek mellett! Jó látni azt is, hogy vannak tanulók, hallgatók, akik véleményükkel segítenek, ezt külön is jó megtapasztalni. Ők már fiatalon is tudnak valamit, mert a családban többek között ezt a tudást is megkapták... és most tovább is adják.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-10-12 14:00



Vendég

#22

2011-10-12 14:03

Tiszteletre méltó az alapítvány működése. Támogatom őket azzal amivel tudom. Felajánlom, hogy a mozgásképtelenek otthonába elmegyek hajat vágni.

Vendég

#23

2011-10-12 14:06

Az idős, mozgássérült, fogyatékkal élőket támogatni kell.

Vendég

#24

2011-10-12 14:44

Ez a kormány csak azt támogatja ami a FIDESZ-nek és csatlósainak jó!
Ezt teszik a nép nevében!!!!!!!!!!!
Nem tudom meddig tudnak még hazudni?

Vendég

#25

2011-10-12 16:51

Teljes mértékben meg vagyok elégedve a Támogató szolgálat munkájával. Szeretném, ha még sokáig nyújthatnának szolgáltatást nekem és a sorstársaimnak Ahol lehet, megemlítem.
Varga Kata Sopronból.