Gyermekeink jogaiért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Gyermekeink jogaiért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1

2016-02-09 19:49

Mert kétségbeejtő helyzetben vagyunk, gyermekeink élete, jövője a tét.

Vendég

#2

2016-02-09 20:12

Mert 2 autista gyermekem jogait dobjàk a semmibe...

Vendég

#3

2016-02-09 20:23

1. érintett vagyok 2. ha nem lennék az, akkor is tarthatatlan bármelyik beteg, vagy "állapotban" élő emberek életkörülménye, szakemberigénye és oktatása iránti kormányzati és társadalmi mellőzöttsége.

Vendég

#4

2016-02-09 20:39

7 éves autista kisfiam van,aki megérdemli a teljes életet. Jelen "rendszerben" ez lehetetlen. A petíció átfogóan felöleli a problémát és rávilgít a hiányosságokra. Maximálisan egyetértek és támogatom!

Vendég

#5

2016-02-09 20:43

Mert egy autista kisfiu edesanyjakent folyamatosan nehezsegekbe utkozok. Nem kap megfelelo fejlesztest. Nem kapunk toleranciat es segitseget a tarsadalomtol es legfokeppen a donteshozoktol.

Vendég

#6

2016-02-09 20:54

a különböző iskola utáni foglalkozások nem vagy csak korlátozva 1-1 alkalommal érhetők el, pedig minden alapja a sportolási lehetőség, mindenben segít (hiperaktivitás, egyensúly, koncentráció stb) vagy horror ár vagy az sni miatt nem vállalják 


Vendég

#7

2016-02-09 21:06

Nem vagyok érintett, "csak" egy nyugdíjas pedagógus, de háborog és vérzik a lelkem látva az egész oktatási rendszer összeomlását. 


Vendég

#8

2016-02-09 21:17

Autizmussal élő gyermekem van. Jogaink nagyon sokszor sérültek már.Nem találtam érdekvédő szervezetet aki segíteni akart volna. Hiába fordultam még az AJBH-hoz is,nem tudtak érdemben tenni csak leírták a kivizsgált jogsérelmeket és készítettek egy jelentést.

Vendég

#9

2016-02-09 21:24

Fogyatékos gyermekem van aki 17 éves.

Vendég

#10

2016-02-09 21:28

Mert évek óta harcolunk autista gyermekem jogaiért (több kevesebb sikerrel), viszont mai napig rengeteg megaláztatáson megyünk keresztül. Elértünk valamit pillanatnyilag, de " a "látszat néha csal" tehát mindíg újabb akadályokba ütközünk. Elegünk van abból, hogy a gyermekeink sok esetben nem kapják meg a nekik járó fejlesztéseket, nem megfelelő bánásmódban részesítik őket.
Elég volt abból, hogy el tengetik őket 16 éves korukig, aztán kiteszik az iskolából , kirekesztik őket, mert ők nem a társadalom részei.
Remélem az érintettek elszégyenlik magukat és tesznek a beteg gyermekek és szüleik jövőjéért.!

Vendég

#11

2016-02-09 21:53

Szeretném, ha gyermekem esélyt kapna a számára megfelelő oktatáshoz!

Vendég

#12

2016-02-09 22:05

Én még azzal kiegészíteném,hogy gondoljaak az ép értelmű autistákra is,mert abban az esetben nagyon leszűkül a lehetőség,jelenleg is egy iskola van ami integrálja az ép értelmű autikat a környéken és amenyiben nem sikeres az integráció,már csak a magántanulóság marad,mivel nem sérült nem mehet a speciális iskolába,és itt kérdem én ,hol vannak itt a gyerek jogai,és akkor még arról nem is beszéltünk,hogy ha ép értelmű nagyon minimális óraszámot adak fejlesztésre és az nem sok mindenre elég max a speciális tanulásra,most elsős a gyermekünk ,de már a nyolcadik helyen vagyunk az óvodákat és speciális intézményeket beleértve...és nem hiszem hogy ez lesz az utosó,,sajnos azt nem tudom ,ha itt már nem bírja a normál tanmenetet mi lesz vele...én azt szeretném ha végig iskolában maradhatna más nem egyéni tanmenettel,ha szükséges..de ilyen jogilag még azt mondták nem létezik hát akkor legyen...nem hiszem,hogy mi lennék egyedül ebben a helyzetben csak az országban...


Vendég

#13

2016-02-09 22:12

Szertném, ha valóban megteremtenék a sajátos nevelési igényű gyerekek befogadásának feltételeit a nevelő, oktató intézményekben.

Vendég

#14

2016-02-09 22:20

Örömömre szolgál,hogy elindult ezekért a gyerekekért is a harc!!!

Vendég

#15

2016-02-09 22:43

Kisfiam 9 éves jó értelmű de autista. Sajnos egyre nehezebb kezelni, az iskolában attrocitások érik. Vidéken semmi lehetőség ... Segítség kell.

Vendég

#16

2016-02-09 22:49

Sni- vel megbélyegzett gyermeket nevelek, s mindazon keresztül mentünk melyet leírnak ( megalázás, traumatizálás, erővel való visszaélés, szegregálva-integrálás, nem megfelelő fejlesztés - amit elértünk azt én jártam ki, kerestem meg - különféle terápiák saját zsebből, 0 állami támogatás ) Nincs elég hely, hogy felsorolhatnám...

Vendég

#17

2016-02-10 04:35

Mivel a fiam is értelmi fogyatékos aki 22-éves és se irni se olvasni se a pénz fogalmát nem ismeri, de 6-éves kora ota iskolába járt és jó lett volna ha valahogy megtudták volna tanitani hogyha meghalok ne legyen ki szolgáltatva rosz akaratu embereknek.


Vendég

#18

2016-02-10 06:27

A gyermekek élete és léte a tét!!!
Bűnös aki ezt nem jelzi! Bűnös aki tűri! Bűnös aki segíthetne, de nem teszi!!!

Vendég

#19

2016-02-10 06:30

Mert a gyerekeim is érintettek,és ideje hogy őket is képviseljék.

Vendég

#20

2016-02-10 07:47

Az autista unokaim vegett akik ellatatoanok

Vendég

#21

2016-02-10 07:55

Mert egyedülálló anyaként egyedül nevelem az autista kisfiam, és folyamatosan falakba és akadályokba ütközöm.


Vendég

#22

2016-02-10 08:01

Fiam léte a tét


Vendég

#23 Re:

2016-02-10 08:12

#20: -  

 Ha nem csak egy autista van a családban, talán a szülőknek magukba kéne nézni, mivel tették tönkre a gyerekeik életét!


Vendég

#24

2016-02-10 08:12

Gyermekemet az óvodában kirekesztik,átnéznek rajta.Más gondom is volt már,de ez a legutóbbi...  Kisfiamat baleset érte az óvodában, melynek következtében körömágy eltávolítása kisműtétet hajtottak végre, iszonyatos gyötrő fájdalmak közepette ( négy felnőtt kellett lefogja)!!!! Az óvónénik -természetesen- semmit nem láttak.... Ezek után kérdezem, hogy miért van a gyerekek között felnőtt? 


Vendég

#25

2016-02-10 08:14

Jó lenne, ha nem mindenki követelőzne, mikor az országban az alapokra sincs pénz, mint pl. egészségügyi ellátás. A kórházakban nincsenek gyógyszerek, felszerelések, lassan összedőlnek az épületek, a normál iskolákban a tanár viszi a krétát. 

Nem követelőzni kéne, hogy ilyen pénz, meg olyan pénz, meg ilyen ingyenes szolgáltatás, meg olyan ingyenes szolgáltatás!