Peticiok.com

Állítsuk meg az értelmetlen rombolást Ferencvárosban!

A IX. kerületi Önkormányzat értékesíteni készül jó néhány korábban helyi műemléki védelem alatt álló házat. A házak rossz állapotban vannak, de szépek, homlokzatuk hozzátartozik Középső-Ferencváros arculatához.

A Balázs Béla u. 23., 26/a és b, 28/a és b, a Márton u. 37., a Sobieski János u. 7. és 9. (közülük kettő sarokház) homlokzata egy 1997-es önkormányzati rendelet alapján került műemléki védelem alá, 2015 végén pedig ugyanígy vesztette el a védettségét. A döntés indoklása „önkormányzati beruházás megindíthatósága”, a „finanszírozás lehetőségének megváltozása, valamint a beépíthető telkek iránti, hosszú idő után újból éledő érdeklődés”.

Vagyis: miközben a környéken újabb bontások nélkül is sok az üres, beépíthető telek, Ferencvárosnak, Budapest egyik legszebben fejlődő kerületének a vezetése úgy döntött, eladja, és hagyja lebontani a városrész képét meghatározó ingatlanjait – ahelyett hogy felújítaná őket –, és ezért egy tollvonással megszünteti műemléki védelmüket.

Ne engedjünk elpusztítani mindent, aminek még arca van, ami még emlékeztet egy megőrzésre érdemes múltra!

Bővebben itt és itt.